Haber Detayı
12 Kasım 2018 - Pazartesi 17:57
 
KILIǒTAN GENÇLERE TAM DESTEK
- Haberi
KILIǒTAN GENÇLERE TAM DESTEK

Maltepeli öğrencilerle düzenlenen çalıştayda bir araya gelen Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ben sizin yanınızdayım. Sizlerle birlikte daha yaşanılabilir, daha çağdaş, daha yeşil bir ilçeyi mutlaka inşa edeceğiz” dedi

Moderatörlüğünü gazeteci Özlem Gürses’in yaptığı "Ata’ya Saygı ve Gençlik Çalıştayına CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Alev Cömert, Halk Tv Genel Yayın Yönetmeni Serhan Asker ve Avukat Nurhan Demirhan’da katıldı. Maltepe’de yaşayan ve çeşitli okullarda eğitim gören 500’e yakın öğrencinin katıldığı çalıştayın ikinci oturumunda ise oluşturulan çalıştay gruplarında “Genç dostu kent olmanın ilkeleri, yöntemleri”, “Gençlerin yerel yönetime katılım mekanizmaları”, “İş arayan, çalışan ve girişimci gençlere destek”, “Dezavantajlı gençler için kentsel adalet”, “Gençler için temel ve sürekli eğitim”, “Gençler arası cinsiyet eşitliği”, “Gençler, kültür ve yaratıcılık”, “Gençler için spor ve sağlık” ve “Gençler ve dünyayla bütünleşme” konuları tartışıldı. Çalıştay gruplarının teker teker önerilerini sıraladığı toplantıya gençlerin fikirleri damga vurdu. Kimi öğrenciler her mahalleye kütüphane talebinde bulunurken, kimi engellilerin yaşamsal ve eğitimsel koşullarının iyileştirilmesini istedi. Ayrıca belediyede gençleri temsil eden bir birimin kurulması, gençlik festivali yapılması, bilim ve fuar merkezi açılması, toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin ortadan kaldırılması, üniversitelere eğitim turları düzenlenmesi, uluslararası çalıştaylara katılma, düzenlenen bu çalıştayın sürekli hale getirilmesi gibi öneriler dile getirildi.

Gençlerin önerilerini dinleyen Belediye Başkanı Ali Kılıç, “Ben Anadolu’nun ücra bir köyünde büyüyüp, eğitim görüp bugünlere geldim. Ben de sizlerden biriyim. Sizlerin ağabeyiyim. Maltepe’yi toplumun her kesiminden vatandaşlarımızla birlikte yönetmek için yola çıktık. Sizlerden önce kadın çalıştayı yaptık. Kentsel dönüşüm çalıştayı yaptık. Hayvansever dostlarımızın önerilerini aldık. Önümüzdeki günler eğitim çalıştayı da yapacağız. Sizlerden aldığımız talep ve önerileri dikkate alıyor, bu doğrultuda seçim bildirgemizi hazırlıyoruz. Ben her koşulda sizlerin yanındayım. Tüm taleplerinizi not aldım” dedi. Kütüphaneleri arttıracaklarını kaydeden Kılıç, gençlik festivali önerisini ise hayata geçireceklerini kaydetti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı