Haber Detayı
15 Temmuz 2020 - Çarşamba 18:11 Bu haber 869 kez okundu
 
15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik ve Beraberlik Günü
Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, "15 Temmuz gecesi Türk milleti, bütün dünyaya, demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş, kendisi üzerinde oynanacak oyunları yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstermişti
MALTEPE Haberi
15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik ve Beraberlik Günü

15 Temmuz Demokrasi Milli Birlik ve Beraberlik Günü çerçevesinde Maltepe Şehit Murat Naipoğlu İmam Hatip Lisesi’nde etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Aldemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, İlçe Müftüsü Ahmet İnciler, İlçe Nüfus Müdürü İlker Doğan, İlçe Mal Müdürü Eşref Yayan, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Erikçi, Memur Sen İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz, şube ve okul müdürleri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

DÜNYAYA BİR KEZ DAHA İLAN ETTİK

15 Temmuz’da, Türk Milletinin, bu topraklarda, huzurun ve inancın asla tükenmeyeceğini tüm Dünyaya tekrardan ilan ettiğini kaydeden Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı konuşmasında şunları söyledi: ‘15 Temmuz gecesi demokratik yapımız, anayasal düzenimiz, milli bütünlüğümüz, iç barışımız alçakça, ahlaksızca ve vicdansızca saldırıya maruz kalmıştır. 15 Temmuz gecesi milletimizi istedikleri zaman istedikleri şekilde hizaya sokacağına inananlar, amaçlarına ulaşmak için FETÖ/PDY terör örgütünü kullanarak fiili saldırılarından birisini daha gerçekleştirdiler. Hain ve alçak saldırıların ilk saatlerinden itibaren sokaklara inerek demokrasisine sahip çıkan milletimiz, bütün dünyaya, demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş, kendisi üzerinde oynanacak oyunları yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstermiştir. Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza karşı yapılmış olup milletimiz, ülkeyi bölmek isteyen hainlere tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te, 1915’te Çanakkale’de ve İstiklal Harbinde olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır. 15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeci haine çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Üzerine âdeta yağmur gibi yağan kurşunlara ve bombalara karşı göğsünü siper eden, yurdun her köşesinde bu direnişe büyük bir kahramanlık ve cesaretle sahip çıkan milletimiz; birliğimizin, beraberliğimizin daima güçlü kalacağını, topraklarımızda huzurun ve inancın asla tükenmeyeceğini tüm Dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Adeta yeniden dirilişin simgesi olan 15 Temmuz’da sergilenen tavır, varlığımıza kast etmeye çalışan tüm terör örgütlerine karşı mücadelemizin daimâ aynı şuurla devam edeceğini kanıtlamıştır.” Dallı, şehitleri saygı, gazileri de şükranla andıklarını ifade etti.

YAŞANANLAR DERS OLMALI

 Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu  o gece yaşananlardan eğitim camiası olarak ders çıkarılması gerektiğini söyledi. Aydoğdu; “Milletimiz 15 Temmuz gecesi bu hain darbe girişimine karşı tek yürek olarak tüm dünyaya millet olma bilincinin ne demek olduğunu bir kez daha göstermiş, söz konusu vatan olunca geri kalanların teferruat olduğunu yeniden ispatlamışlardır. Eğitim camiası olarak bizlere düşen yaşanan olaylardan ders çıkararak geleceğe dair sağlam adımlar atmaktır. Bu nedenle Evlatlarımıza 15 Temmuz’u anlatmak o ruhu yaşayarak millet iradesine saygı duymalarını içselleştirmek adına faaliyetler gerçekleştirmek bizim en önemli görevlerimizdendir” dedi

Etkinlikte 15 Temmuz Gazisi Sinan Esen’in o gece yaşadıklarını anlatmasının ardından etkinlik; şiir, resim ve kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere hediye verilmesi ile son buldu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz, Demokrasi, Milli, Birlik, ve, Beraberlik, Günü,
Yorumlar
Haber Yazılımı