Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 15:43 Bu haber 1531 kez okundu
 
Ada Yıldızları Spor Kulübü’nden çirkin iftiraya cevap
Dudullu OSB ile oynanan maçta yaşanan olayın kendilerine mal edilmeye çalışılmasına Ada Yıldızları Spor Kulübü sert tepki gösterdi.
SPOR Haberi
Ada Yıldızları Spor Kulübü’nden çirkin iftiraya cevap

Ada Yıldızları Spor Kulübü, Dudullu OSB ile oynanan maçta yaşanan olayla ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Kulüp tarafından yapılan yazılı açıklamada; söz konusu olaya karışan teknik direktörün görevine hemen son verildiği hatırlatıldı. Münferit olayın kulübe mal edilmesinin en hafif tabiriyle haksızlık olduğunun belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi: Kuruluş amacı gençlerin spora kazandırılması, yeteneklerinin ön plana çıkarılması, sporun; kardeşlik, takım ruhu ve rekabet duygusunun aşılanması olan Ada Yıldızları Spor Kulübünün adının ‘şiddet’ kelimesi ile yan yana getirilmesinden son derece rahatsızız.

08 Şubat tarihinde Çekmeköy İGL de takımımız ile Dudullu Osb Arasındaki maçta gerçekleşen tatsız olay kulüp olarak bizim hiçbir zaman onaylamayacağımız üzücü bir hadisedir. Antrenör özelinde yaşanan bu olaya takımımız sporcuları karışmamıştır. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa kemal Atatürk’ün, ‘Ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim’ sözünü kendine ilke edinen Ada Yıldızları Spor Kulübü, bu sözü benimsemeyen hiç kimseyi çatısı altında tutmamıştır. Bu nedenle olay sonrası antrenörün kulübümüz ile ilişkisi kesilmiştir.  Münferit bir olayı kulübümüze mal etmeye çalışmak en hafif tabiri ile haksızlıktır. Ada Yıldızları Spor Kulübü dün olduğu gibi bugün de ve yarınlarda da spor ahlakından hiçbir zaman vazgeçmeyecek, alacağı her sonucu hak ederek, ter dökerek almaya devam edecektir. 

Ada Yıldızları Spor Kulübü, faaliyet gösterdiği alanlarda Türk Sporuna yetenekli oyuncular kazandırmaya devam edecek, her bir sporcumuz, kulübümüzün kuruluş felsefesiyle bütünleşerek gelecekte giyecekleri formaları da hakkıyla taşıyacaktır.

Bir kez daha belirtmek isteriz ki; sporun içindeki çirkefliklerden, masa başı oyunlardan ve dahi ikili ilişkilerden hiçbir zaman medet ummadık ummayacağız. Yaşanan bu olay sonrası Ada Yıldızları Spor Kulübü’nün gösterdiği net tavrın diğer bütün kulüplere de örnek olması gerektiği düşüncesindeyiz. Sporda dostluk ve rekabeti şekilde sağlar, kirlenmişliği ancak bu şekilde önleriz. Suçu sadece birilerine atarak hangi branşta olursa olsun sporda yol almak mümkün değildir. Bu nedenle  bazı basın yayın organlarında bu münferit davranışa kulübümüz dahil edilmeye çalışılmaktadır. Bunu kabul etmediğimizin altını bir kez daha çiziyoruz.

Biz spor yapmaya devam edeceğiz

Biz gençlerimizi sokağın kötü alışkanlıklarından korumaya devam edeceğiz

Biz yetenekli çocuklarımızı Türk Sporuna kazandırmaya devam edeceğiz

Biz haksızlık üzerinden puan beklemediğimiz gibi hakkımız üzerinden de puan kaybına izin vermeyeceğiz

Biz çocuklarımızın alın terine, emeğine, çabasına sonuna kadar sahip çıkacağız.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ada, Yıldızları, Spor, Kulübü’nden, çirkin, iftiraya, cevap,
Yorumlar
Haber Yazılımı