Haber Detayı
25 Haziran 2021 - Cuma 19:13 Bu haber 475 kez okundu
 
AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNDE AŞI SAKİNLİĞİ
Türkiye’de aşılama tüm hızıyla devam ederken hastanelerdeki yoğunluk aile sağlığı merkezlerinde görülmüyor. Maltepe’de birçok aile sağlığı merkezi Snovac ve Biontech aşılarını yapmasına karşın günü sakin geçiriyor
SAĞLIK Haberi
AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNDE AŞI SAKİNLİĞİ

Türkiye’de bir ve ikinci doz toplam aşılama miktarı 50 milyona yaklaştı. Aşı temininde yaşanan sıkıntının ortadan kaldırılmasıyla aşılanacak gruplarda kademeli olarak 18 yaşına kadar çekildi. Aşılanacak yaş gruplarının düşmesiyle birlikte hastanelerdeki yoğunluk ve kuyruklar da arttı. Ancak bu yoğunluk Maltepe’de aile sağlığı merkezlerine yansımadı. Hastanelerde olduğu gibi Snovac ve Biontech aşılarının her ikisinin de yapılmasına karşın aile sağlığı merkezleri özellikle son üç dört günde oldukça sakin gözüktü.

BİONTECH DAHA FAZLA TERCİH EDİLİYOR
Öte yandan aile sağlığı merkezlerine aşı için gelenlerin tercihinin daha çok biontech aşısı olduğu görüldü. Günlük aşı konusunda sıkıntı yaşanmadığını ancak enjektör konusunda zaman zaman sıkıntı yaşandığını söyledi. Aşı uygulaması aile sağlığı merkezinde yapılan vatandaşlarda şu ana kadar ciddi hiçbir reaksiyonun görülmediğini belirten yetkililer  18 yaşın aşılanmasıyla birlikte önümüzdeki günlerde yoğunluk yaşanabileceğini söyledi. Yetkililer vatandaşlara mutlaka randevu almaları uyarısında da bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AİLE, SAĞLIĞI, MERKEZLERİNDE, AŞI, SAKİNLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı