Haber Detayı
05 Kasım 2020 - Perşembe 20:55 Bu haber 1419 kez okundu
 
AK Partililerden milletvekili Boyraz’a isyan
Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci’nin kongrede aday olmayacağının açıklanmasının ardından yerine geçecek ismi belirleme çalışmaları partide tepkilere neden oldu
SİYASET Haberi
AK Partililerden milletvekili Boyraz’a isyan

Maltepe’de AK Partililer AK Parti Milletvekili Osman Boyraz, Resul Gürsoy ve Fikri Köse’nin isim işaret etme çalışmalarına sosyal medyadan tepki gösterdi. Buna izin vermeyeceklerini söyleyen partililerin tepkileri şöyle:

-Resul Gürsoy kim ki, ‘ilçe başkanı kim olsun’ diye ona soruyorsun.  Resul Gürsoy Maltepe’de ne gibi bir başarılara imza attı, önerdiği isim Ahmet Polat kimdir beiz bu şahsı teşkilatın kapısından girerken hiç görmedik. Osman Boyraz, Resul Gürsoy, Fikri köse kendinize ilçe başkanı arıyorsanız  buna izin vermeyeceğiz.

-İlçe başkanı Maltepe’ye ağabeylik yapacak isim olmalı. Eski ve yeni teşkilatı bilen, kızgın, küskün herkesi kucaklayan bir ağabey olmalı. Çünkü insanlar yıllardır bıktı yoruldu. Yok onun ekibi yok bunun adamı.  Yok Trabzon gurubu, yok Rizeliler, Sivaslı olmazsa olmaz…. Sonuç, Maltepe’de fark 60 bin oldu. Maltepe ilçe başkanının hedefleri, hayalleri , heyecanı olmalı. Maltepe’de farkı düşürüp belediyeyi tekrar kazanma derdi olmalı.

-Beş yıl boyunca ilçeye uğramamış, 15 Temmuz gecesi ilçeye gelmemiş, bu şahsı yönetime kim aldı, ya da kim baskı yaparak yönetime soktu. Sonrasında İlçe başkan yardımcısı yapıldı. Neden istifa etti, meclis üyesi oldu?  Bu ve bunun gibiler yüzünden Maltepe’nin hali ortada. Şimdi bugüne kadar yaptıkları ortaya çıkmasın diye kendilerine yakın bir isim arıyorlar. İlçe başkanımız bir şey demiyoruz aslında ilçe başkanı bunların siyasi hayatını bitirmesi lazımdı.  Bunlar ilçe başkanını sattılar ama hala el üstünde tutuluyorlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Partililerden, milletvekili, Boyraz’a, isyan,
Yorumlar
Haber Yazılımı