Haber Detayı
13 Haziran 2021 - Pazar 22:40 Bu haber 365 kez okundu
 
AŞI RANDEVUSUNU NASIL ALACAKSINIZ?
SAĞLIK Haberi
AŞI RANDEVUSUNU NASIL ALACAKSINIZ?

Snovac ve Biontech aşılarında tedarik sorununun aşılmasının ardından meslek gruplarının aşılanmasına başlanırken aşılanacak yaş grubu da 40’a kadar indi. Sağlık Bakanlığı vatandaşların aşı randevusunu nasıl alacağını ise şöyle açıkladı.

Cep telefonunuzdaki e-devlet uygulamasına girdikten sonra arama bölümüne MHRS yazın. Sistem sizi MHRS uygulamasına yönlendirecek. Açılan ekrana kişisel bilgilerinizi girdikten sonra MHRS aşı randevusu alma ekranı üzerinden istenilen sağlık kuruluşundan tarih ve saat belirtilerek randevu alın. Randevunuz onaylandı bilgisinden sonra cep telefonunuza SMS bilgisi gelecek.

Aşı randevunuzu MHRS uygulaması üzerinden de direk olarak alabilirsiniz. Buraya kayıt olduktan sonra ister yeni belirlediğiniz parola ister e devlet üzerinden giriş yaparak açılacak ekrandan aynı aşı randevusu alabilirsiniz. Sistem size Snovac ya da Biontech aşılarından hanginizi istediğinizi soracak. Buna karar verdikten sonra hastane ya da aile sağlığı merkezini tercih edin size en uygun tarihi işaretledikten sonra randevu alma işleminizi tamamlayın.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AŞI, RANDEVUSUNU, NASIL, ALACAKSINIZ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı