Haber Detayı
20 Nisan 2022 - Çarşamba 22:33
 
AYDOĞDU’NUN SAĞLIK SORUNU NE?
Maltepe’ye 2019 yılında İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Hüseyin Aydoğdu, üç yıl sonra sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etti.
EĞİTİM Haberi
AYDOĞDU’NUN SAĞLIK SORUNU NE?

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürü iken 2019 yılında Maltepe’ye atanan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, bu görevinden ayrıldı. Görev yaptığı üç yıl içerisinde Maltepe İlçe Milli Eğitimine aktif  görev sağlayamayan Aydoğdu, eğitim camiası tarafından da çok benimsenen bir isim olmadı. Aydoğdu, iki gün önce Maltepe Kaymakamı ve AK Parti Milletvekili Osman Boyraz ile birlikte katıldığı etkinlikte görüntülenirken iki gün sonra sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesi dikkat çekti. Aydoğdu'nun’ istifasında dikkat çeken bir diğer unsur ise sağlık sorununun ne olduğuna dair bir açıklama yapmaması oldu.

SONER CAN ATANDI

Hüseyin Aydoğdu’nun yerine ise Tuzla İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Soner Can atandı. 1981 Yılında Denizli’de dünyaya gelen Can Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Küçükçekmece’de öğretmenliğe başlayan ve  2008 Yılında Yeditepe Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Programından mezun olan Can, Müdür Yardımcılığı, Müdür Vekilliği görevlerinde bulundu. Can son olarak Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yapıyordu.

 EĞİTİM CAMİASI PULLU’YU BEKLİYORDU

Maltepe’de eğitim camiası ise Aydoğdu’dan boşalan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü Volkan Pullu’nun getirilmesini bekliyordu. Maltepe’de uzun yıllardır görev yapan ve eğitim camiası tarafından da sevilen bir isim olan Volkan Pullu’nun önce vekaleten ardından asaleten atanması beklenirken bu göreve ilçe dışından başka bir şube müdürünün atanması ise hayal kırıklığı yarattı.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AYDOĞDU’NUN, SAĞLIK, SORUNU, NE?,
Yorumlar
Haber Yazılımı