Haber Detayı
18 Nisan 2022 - Pazartesi 15:08
 
Baş: Esad'la görüşün
Türkiye’nin giderek büyüyen sığınmacı sorunuyla karşı karşıya kaldığını ifade eden BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Ülkenin sınırlarını kevgire çevirdiler” dedi
SİYASET Haberi
Baş: Esad'la görüşün

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, sığınmacı sorununun giderek büyüdüğünü ileri sürdü. Sığınmacılardan duydukları rahatsızlığı dile getirenlerin; ırkçı, dış güçlerin adamı gibi suçlandığını ifade eden Baş şöyle konuştu: “ “Ülkenin sınırlarını kevgire çevirdiler, olur olmadık tipleri sokağa saldılar, çoluğumuz çocuğumuz, namusumuz tehdit altında. ‘Bu yanlış’ deyince de ırkçı ve dış güçlerin maşası oluyoruz.”

ÇÖZÜM İÇİN ESAD’LA GÖRÜŞÜN

Suriyeli sorununun Esad ile konuşularak çözülebileceğini kaydeden Baş, “Esad benim komşu devletimin devlet başkanı. Sen kabul etsen de böyle etmesen de böyle. BM'de toplantı oluyor buraya Suriye adına Esad'ın bir temsilcisi katılıyor. Burası bir devlet ve bu devletin bir yöneticisi var. Dolayısıyla bu devletin yöneticisi ile kendi ülkende mülteci olarak veya sığınmacı olarak yaşayan o ülkenin insanlarıyla ilgili bir sorun yaşıyorsan ki bugün yaşıyoruz bunu bu devletin yönetici ile bunu oturur çözersin.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Baş:, Esad'la, görüşün,
Yorumlar
Haber Yazılımı