Haber Detayı
14 Nisan 2022 - Perşembe 13:56
 
BAŞ: ROL MODEL ATATÜRK
BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, Türk gençliğinin bir rol modele ihtiyacı olduğunu belirterek, “Bu rol model Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi
SİYASET Haberi
BAŞ: ROL MODEL ATATÜRK

 Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, partinin kurucu lideri Haydar Baş’ı ikinci vefat yıl dönümü dolayısıyla bir kez daha andıklarını ifade etti. “Bizim partimiz bir fikir, düşünce partisidir, bir okul buradan çok insan yetişti, Bu fikrin, siyasetin mimarı merhum genel başkanımız Prof. Dr. Haydar Baş'ı, 14 Nisan günü hem anacağız hem anlatacağız” dedi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Baş, “Türkiye'de taht oyunları mesabesinde bir süreç işliyor. Kim aday olacak, nasıl olacak? Millet İttifakı'nın adayını merak ediyoruz ama Cumhur İttifakı'nın adayı da en az Millet İttifakı'nın adayı kadar önem arz ediyor. Spekülasyonlar üzerinden Cumhurbaşkanı belirlenmez. Cumhurbaşkanı önemli bir kavram, hele de başkanlık sisteminde cumhurbaşkanı Türkiye'nin bütün yetki merkezi.”

MB TAM TAKIR KURU BAKIR

 “Merkez Bankası tam takır kuru bakır. Bu kadar dövize ihtiyaç olunan bir ortamda dövizi durduramıyorum. Dolayısıyla benim cari açık vermemem lazım. Bizim SEKA diye bir fabrikamız vardı. Bunları özelleştirdiler, arkasından da tek tek kapatıldı ve biz bugün 3 milyar dolarlık kağıt ithal ettik. AB uyum yasaları adı altında, tahditler adı altında çiftçiyi bitirdiler, Cumhuriyetin kazanımı olan üreten fabrikaları bitirdiler. Her şeyi ithal ediyoruz ve ' paramız var ki ithal ediyoruz' diyorlar. Sonra döviz patlıyor ve sonra da kur korumalı mevduat deniyor enflasyon patlıyor.”

EMLAK ENFLASYONU VAR

“Türkiye'de bir emlak enflasyonu var. Biz Türkiye'de emlak fiyatı belirlemiyoruz bugün, vatandaşlık satma fiyatı belirliyoruz. Türkiye'de yerli kim ev alabiliyor? Girin bugün ilanlara bakın ‘vatandaşlığa uygundur’ diye yazıyor. Vatandaşlık fiyatına endeksli bir enflasyonumuz var konutta. İşte biz bunu değiştireceğiz. Biz 84 milyonluk bir ülkeyiz ve herkes rahat etsin.”

BÜYÜYÜNCE ATATÜRK OLMAK

“Çocuklarımıza ‘büyüyünce ne olacaksın’ diye sorduğumuzda 'Atatürk olacağım' dediklerinde bu iş tamamdır. Ben bunu şirin görünmek için söylemiyorum. Ben bunu kendi adıma hayal ediyorum ve herkese de tavsiye ediyorum. Atatürk'ün içinde çocukluk da var, kavga da var, barış da var, dostluk da var, teknoloji de var, gelecek de var, her şey var. Türk gençliğine bir rol model lazım. Bu gençliğin rol modeli Atatürk olmak zorundadır. Bu benim ülkemin geleceğidir aksi halde elimizde vatan diye bir şey kalmaz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞ:, ROL, MODEL, ATATÜRK,
Yorumlar
Haber Yazılımı