Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 15:31 Bu haber 437 kez okundu
 
Belirti 4. Gün başlıyor
SAĞLIK Haberi
Belirti 4. Gün başlıyor

Covid-19 virüsünün belirtilerini 4 gün sonra vermeye başladığını hatırlatan uzmanlar; bacak, göz, baş, sırt ağrısı, burun tıkanıklığı, idrar yaparken yanma, ateş ve boğaz kuruluğu varsa mutlak suretle test yapılması gerektiğini söyledi.

Öte yandan virüsün insanlar tarafından griple karıştırıldığını ve hafife alındığını ileri sürüldü. Test sonuçlarının çıkıncaya kadar vücudun bağışıklık sisteminin güçlü tutulması çok önemli, bu nedenle; bol su ve turşu suyu, sarımsak, limon tüketilmesi, elma sirkesi ile gargara yapılması istendi.

 Virüsün akciğere tutulum yaptığında sürecin daha zorlu geçtiği belirtilerek, C, E vitamini tüketilmesi, hareketliliğin azaltılması, moral motivasyonun yüksek tutulması, düzenli uyku, bağışıklık sistemini güçlendirici besin tüketiminin önemine dikkat çekildi.  

Virüsün 4-8 gün arası tat kaybı, aşırı yorgunluk, göğüs baskısı, sırt ağrısı, nefes darlığı belirtileri ile kendini gösterdiğini belirten uzmanlar; virüsün akciğere tutulmadan önlem alınması durumunda iyileşme sürecinin çok hızlı olacağını hatırlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belirti, 4., Gün, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı