Haber Detayı
10 Temmuz 2021 - Cumartesi 17:15 Bu haber 364 kez okundu
 
BTB: Türkiye'nin bağımsızlığı Kırmızı çizgimiz
BTP Genel Başkanı Baş: Bizim kırmızı çizgilerimiz var; Türkiye'nin bağımsızlığı konuşulmalı. Çocuklarımızın geleceğine dair güvencemiz yok. Ekonomik şartlar… Mevcut anlayışla Türkiye'yi hiçbir yere getiremezler
SİYASET Haberi
BTB: Türkiye'nin bağımsızlığı Kırmızı çizgimiz

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, parti kurmaylarıyla birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.  Trabzon Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ersen Küçük ve yönetim kurulu üyeler tarafından karşılanan Baş, Trabzon'da yerel gazeteciliğin çok önemli olduğuna vurgu yaptı. “En kıymetli iletişim aracı yerel basın. Kanaatimce özgür bir basın yok. Müsaade edilmiyor. Sermaye bir tarafta kümelenmiş. Diğer tarafa mobbing uyguluyor. Belli söylemler oluşturulduğunda sermayeden faydalanılıyor” diyen Baş, yerel basına özel ilgi olması gerektiğine vurgu yaptı.

TARTIŞMA PROGRAMLARI YALANCIKTAN

Trabzonspor’un ulusal basında çok yer almadığına dikkat çeken Baş şunları söyledi: “Trabzon’da yerel basından öğreniyoruz. Başka bir mecra yok. İhracatçılar birliğinden çıktık. Böyle bir potansiyeli olduğunu bilmiyordum Trabzon’un. Basın çok kıymetli bu konuda. İnşallah daha özgür, ifadenin kesilmediği bir durum olur. Herkes istediğini düşünebilir. Yanlış düşünceler belli bir zaman sonra bizi belli bir noktaya ulaştırabilir. Bir gazetede iki ayrı görüş tartışabilmeli. Yalancıktan tartışma programlarını görüyoruz.”

HEDEFİMİZ İKTİDAR OLMAK

"İlk seçimdeki hedefimiz her zaman iktidardır. Halkın reel teveccühünün farkındayız. Kademeli bir siyaset modeli var Türkiye'de. Biz çok şanslıyız. Genç vakitte girmiş olduk. Önce mecliste yerini alırsın ve sonra sayını artırırsın. Sonrasında ise iktidara gelirsin. İlk hedef mecliste olmak, bu noktada ittifaka olumsuz bakış açımız olmadı. Bizim kırmızı çizgilerimiz var; Türkiye'nin bağımsızlığı konuşulmalı. Çocuklarımızın geleceğine dair güvencemiz yok. Ekonomik şartlar… Mevcut anlayışla Türkiye'yi hiçbir yere getiremezler. Köklü problemleri çözmeden gündelik sorunları çözemeyiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BTB:, Türkiye'nin, bağımsızlığı, Kırmızı, çizgimiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı