Haber Detayı
13 Haziran 2021 - Pazar 14:54 Bu haber 319 kez okundu
 
Çevre için çözüm üreten projelere imza attılar
Maltepe İmdat Vakfı Ortaokulu öğrencileri hazırlanan Magic of Waste” eTwinning projesi ile maddelerin yeniden kullanımı ve çevre bilincini eğlenerek öğrendi
EĞİTİM Haberi
Çevre için çözüm üreten projelere imza attılar

Projelerdeki başarısı ile 2020-2021 eTwinning Okulu Etiketi’ni almaya hak kazanan Maltepe İmdat Vakfı Ortaokulu  yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Eğitim-öğretim sürecini eğlenceli hale getirmek , öğrencilerde önemli konular hakkında farkındalık oluşturmak ve öğrencilerin dil gelişimini desteklemek amacıyla hazırlanan eTwinning projesine katılım da yoğun oldu. Okulun İngilizce Öğretmeni İlknur Adlı kuruculuğunda, İngilizce Öğretmeni Meltem Akbulut ve Teknoloji-Tasarım dersi öğretmeni Ela Özbilgi rehberliğinde yürütülen “Magic of Waste” projesinde, öğrencilere atık maddelerin tekrar kullanımı, geri dönüşüm ve çevre bilinci kazandırma hedeflendi. İtalya, Ürdün, Gürcistan, Litvanya, Romanya ve Polonya’dan toplam 9 okulun katılımı ile gerçekleştirilen projede öğrenciler ayda 2 kez düzenlenen çevrimiçi toplantılarla yaptıkları çalışmaları anlattı ve İngilizce konuşma becerilerini geliştirme imkanı buldu.

SORUNA ÇÖZÜM ÜRETEN PROJELER

Okulun ortağı olduğu Şubat 2021’de İspanya’nın koordinatörlüğünde “2020: An Odyssey on Earth” projesinde de öğrenciler; ekolojik ayak izleri ve günlük yaşam alışkanlıklarının çevreye etkilerini araştırdı. Çevre sorunlarına çözümler üreten okul öğrencileri; İngilizce Öğretmeni İlknur Adlı  koordinatörlüğünde, gerçekleştirilen çevrimiçi toplantılarla İspanyol yaşıtlarıyla tartışıp ortak çözüm üretme yoluna gitti.

DİJİTALDE GÜVENLİK

Maltepe İmdat Vakfı Ortaokulu’nun bir diğer projesi de Matematik Öğretmeni Meral Topal kuruculuğunda başlatılan “Be Safe! Have Enjoy !” oldu. Öğrencilere günümüzde çok önemli hale gelen internet güvenliği konusunda bilinç kazandırmanın amaçlandığı projede; interneti bilinçli kullanma, dijital okur-yazarlık, dijital vatandaşlık konularında etkinlikler gerçekleştirildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çevre, için, çözüm, üreten, projelere, imza, attılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı