Haber Detayı
14 Temmuz 2020 - Salı 18:10 Bu haber 1224 kez okundu
 
Dallı'dan 15 Temmuz mesajı: Tüm dünyaya bir kez daha ilan ettik
Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı: ”Hain ve alçak saldırıların ilk saatlerinden itibaren sokaklara inerek demokrasisine sahip çıkan milletimiz, bütün dünyaya demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş, kendisi üzerinde oynanacak oyunları yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstermiştir"
MALTEPE Haberi
Dallı'dan 15 Temmuz mesajı: Tüm dünyaya bir kez daha ilan ettik

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, o gece demokratik yapımızın, anayasal düzenimizin, parlamenter sistemimizin, milli bütünlüğümüz ve iç barışımızın alçakça, ahlaksızca saldırıya maruz kaldığını söyledi. 15 Temmuz 2016’da milleti istedikleri zaman istedikleri şekilde hizaya sokacağına inanan hainlerin, amaçlarına ulaşmak için fiili saldırıya geçtiğini kaydeden Dallı mesajında şöyle dedi: ”Hain ve alçak saldırıların ilk saatlerinden itibaren sokaklara inerek demokrasisine sahip çıkan milletimiz, bütün dünyaya demokrasiye olan inancını bir kez daha ilan etmiş, kendisi üzerinde oynanacak oyunları yine kendi azim ve kararlılığıyla yok edeceğini göstermiştir.

HAİNLER HÜSRANA UĞRATILDI

Bu darbe girişimi milletimize, meclisimize, demokrasimize, Cumhuriyetimize, aydınlık yarınlarımıza karşı yapılmış olup milletimiz, ülkeyi bölmek isteyen hainlere tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmışlardır.

YENİDEN DİRİLİŞİN SİMGESİ

15 Temmuz’da, meydanlarda, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Üzerine âdeta yağmur gibi yağan kurşunlara ve bombalara karşı göğsünü siper eden, yurdun her köşesinde bu direnişe büyük bir kahramanlık ve cesaret örneğiyle sahip çıkan milletimiz; birliğimizin, beraberliğimizin daima güçlü kalacağını, topraklarımızda huzurun ve inancın asla tükenmeyeceğini tüm Dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Adeta yeniden dirilişin simgesi olan 15 Temmuz’da sergilenen tavır, varlığımıza kast etmeye çalışan tüm terör örgütlerine karşı mücadelemizin daima aynı şuurla devam edeceğini kanıtlamıştır.” Maltepe Kaymakamı Dallı, 15 Temmuz şehitlerini rahmetle, gazileri ve mücadeleye destek verenleri de şükranla andığını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dallı'dan, 15, Temmuz, mesajı:, Tüm, dünyaya, bir, kez, daha, ilan, ettik,
Yorumlar
Haber Yazılımı