Haber Detayı
26 Aralık 2022 - Pazartesi 16:21
 
Dün ‘karşıyız’ bugün ‘tesise donatıyoruz’
Maltepe sahilde Kadir Topbaş’ın İBB Başkanlığı döneminde yapılan Orhangazi Parkı’na karşı çıkan CHP Maltepe İlçe Başkanlığı bugün CHP’li İBB tarafından aynı park üzerinde yapılan çalışmaları alkışla karşılıyor.
BELEDİYE Haberi
Dün ‘karşıyız’ bugün ‘tesise donatıyoruz’

Maltepe’de sahil doldurularak Anadolu yakasının en büyük parkı inşa edildi. AK Partili Kadir Topbaş’ın İBB Başkanlığı döneminde yapılan parkın inşaat çalışmaları sırasında dönemin CHP’li Maltepe Belediye Başkanı Mustafa Zengin ve CHP Maltepe İlçe Başkanlığı tarafından parka karşı çıkılarak önünde protesto eylemleri düzenlendi. İBB zabıtaları ile İlçe belediye zabıtaları arasında çıkan gerginliği polis önledi. CHP’lilerin tüm bu karşı çıkışlarına rağmen o günkü İBB yönetimi parkı tamamlayarak Maltepe’ye kazandırdı.

CHP’liler karşı çıktıkları Maltepe’deki bu parkta genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından düzenlenen mitinge katıldı. Oysa o park olmasa mitingin Maltepe’de düzenlenme ihtimali yoktu. Şimdi de park içinde İBB yönetimi tarafından yeni bir inşaat çalışması başlatıldı. İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri Müdürlüğü denetiminde MK Mühendislik’e yaptırılan Maltepe Kano, Kürek, Yelken ve Su Topu Merkezi inşaatı için sahildeki yürüme alanının bir kısmı kapatıldı.  Tabelada, çalışmanın muammen bedeli ve bitiş tarihinin yer almadığı dikkat çekti. Dün parka karşı olanların ise bugün park içinde İBB’nin yeni çalışmalar yapmasını ise alkışla karşıladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dün, ‘karşıyız’, bugün, ‘tesise, donatıyoruz’,
Yorumlar
Haber Yazılımı