Haber Detayı
06 Mayıs 2021 - Perşembe 13:28 Bu haber 406 kez okundu
 
EĞLENCE, SOSYALLEŞME VE BİLGİ
Pandemi sürecinde öğrencilerinin sosyalleşmesine odaklanan Tepe İnşaat İlkokulu, kurucusu olduğu Little Giggles projesi ile çocukları başka okulların öğrencileriyle bir araya getirdi
EĞİTİM Haberi
EĞLENCE, SOSYALLEŞME VE BİLGİ

Tepe inşaat İlkokulu, çocukların pandemi sürecinde yaşadıkları kaygı, motivasyonlarını, sağlık sorunlarını göz önünde bulunduruyor. Bu kapsamda öğretmenlerin empati yapmasının önemine dikkat çeken okulun İngilizce Öğretmeni Didem Balcı Güvener “Çocukların sadece akademik başarı düzeylerine değil aynı zamanda sosyal gelişimleri üzerine de yoğunlaşmamız gerekir” dedi. Bu amaçla kurucusu oldukları Little Giggles projesiyle Türkiye’nin farklı şehirlerinden katılan 10 okulla öğrencilerini buluşturduklarını anlatan Güvener, bununla da yetinmediklerini söyledi. Öğrencilerini, İspanya ve Portekiz’deki proje ortağı okul öğrencileriyle buluşturarak İngilizce konuşma ve sunum becerilerini geliştirmeyi de hedeflediklerini anlatan Güvener; “Aynı zamanda farklı kültürleri tanımalarını, farklı web2 araçları kullanarak öğrenme aktivitelerini zenginleştirebilmelerini, yeni eğitim öğretim sisteminde teknolojinin önemini kavrayabilmelerini ve proje konuları olan hayvanları sevip korumanın değerini anlamalarını amaçladık” diye konuştu.

VİDEO İLE EĞLENCELİ ÖĞRENİM

Öğrencilerinin farklı şehir ve ülkelerden arkadaş edindiklerini ve projeyle, şehirleri tanıtan sunumlar, hayvanlar hakkında birbirinden güzel videolar hazırladıklarını, hayvan temalı kartlar, minik hediyeler, yaşadıkları bölgeyi anlatan mektuplar ve resimler gönderdiklerini ifade eden İngilizce Öğretmeni Didem Balcı Güvener, çocukların eğlenirken öğrendiklerinin de altını çizdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EĞLENCE,, SOSYALLEŞME, VE, BİLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı