Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 19:30 Bu haber 1318 kez okundu
 
Emniyet için 150 motosiklet
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 32 ile gönderilecek 150 adet motosikletin teslim töreni Maltepe’de düzenlenen törenle gerçekleştirildi
ASAYİŞ Haberi
Emniyet için 150 motosiklet

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, suç ve suçlularla mücadelede polisin hareket kabiliyetini artırmasını sağlayacak 150 motosiklet polis teşkilatına teslim edildi. 32 il emniyet müdürlüğüne gönderilecek motosikletler için Maltepe’de düzenlenen törene İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Erhan Gülveren,  Asayiş Daire Başkanı Levent Tuncer, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş katıldı.

Törende İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce şunları söyledi: “21. yüzyıl bize öğretti ki toplumsal huzur ve güven, asayiş, kamu düzeni ve bunun gibi hasletler, kolay elde edilebilen kazanımlar değildir. Hele ki bu coğrafyada bunları sağlamak, maddi gücün yansıra köklü bir devlet geleneğine ve kurum kültürüne de muhtaçtır. Çok şükür ki bugünün Türkiye’sinde bunların hepsi mevcuttur. Türkiye bugün terörle mücadeleyi ağırlıklı olarak yerli üretim insansız hava araçları ve silahlarıyla sürdürmektedir. Ortadoğu kaynaklı kitlesel göç hareketini, mazisinden getirdiği göç tecrübesi ve bugünün kurumsal kapasitesiyle yönetmektedir. Uyuşturucu ile mücadeleyi, trafiği, afet ve asayişle mücadeleyi, yine devlet aklıyla, kurumsal tecrübesi ve gücüyle yönetmektedir. Hepsinden önemlisi de Türkiye bugün her türlü güvenlik ve kamu hizmeti başlığını, strateji, hedef ve planlar dahilinde yönetmektedir.” Polislere de seslenen İnce; “Mesai arkadaşlarımız, hiçbir güveni, Aziz milletimizin hiçbir fedakârlığını karşılıksız bırakmadı. 2017’de 282 olan günlük evden hırsızlık, bugün 121 seviyesine indi. 2017’de 941 olan uyuşturucuya bağlı ölümler, bugün 2019 yılı için 342 seviyesine indi. Bunların hepsi bir çabanın, bir gayretin, verimli sonuçlarıdır. Yeni araçların ülkemize ve milletimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Konuşmaların ardından Motosikletli Polis Timleri Motosiklet Teslim Töreni dualar eşliğinde görev yapacakları illere uğurlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyet, için, 150, motosiklet,
Yorumlar
Haber Yazılımı