Haber Detayı
23 Haziran 2020 - Salı 20:54 Bu haber 1273 kez okundu
 
Gözlük seçerken bunlara dikkat edin
Güneş ışınlarından gözlerimizi korumak için seçilen güneş gözlükleri için doğru tercihin önemli olduğunu belirten Optisyen Emre Gün, ten renginden yüz yapısına kadar tüm detaylara dikkat edilmesi gerektiğini söyledi
SAĞLIK Haberi
Gözlük seçerken bunlara dikkat edin

Optisyen Emre Gün, güneş gözlüklerinin görsel tamamlayıcılığına dikkat çekti. “Görsel olarak çok beğendiğiniz bir güneş gözlüğü her zaman yüzünüze uymayabilir” diyen Gün, gözlük seçerken yüz şekline göre tercih yapılması gerektiğini söyledi. Yüz şekli kadar ten renginin de gözlük seçiminde önemli olduğunu hatırlatan Optisyen Emre Gün şunları söyledi: “Yüz şekline göre doğru gözlük seçiminin öneminden daha önemli olan ise önce sağlığınızdır. Seçtiğiniz gözlük güneş gözlüğü ise camlarının zararlı güneş ışınlarından koruyucu olması, eğer seçtiğiniz gözlük numaralı optik gözlük ise camlarının gözü uv ışınlarından koruyucu antirefle camlardan olmasına dikkat edilmesi gerekir. Gözlük seçiminde yününüzün hatları, derinliği ve genel yüz tipiniz oldukça önemlidir. Yüz tipine göre gözlük seçen kişiler çevresinden de oldukça olumlu sonuçlar alarak dikkati toplamayı başarırlar.

YÜZ TİPİNE GÖRE GÖZLÜK SEÇİMİ

Oval Yüz: Yumuşak köşeleri olan kalın ya da ten rengine göre ince çerçeve tercih edilmeli.

Yuvarlak yüz: Yuvarlak olmayan dikdörtgen veya köşeli gözlükler doğru tercihtir.

Uzun Yüz: Uzun yüzlere oval hatlı veya yuvarlatılmış köşeli kare gözlükler uygun olacaktır.

Üçgen Yüz: Bu tür yüz yapısı olan kişiler yüzünün üst kısmına yoğunlaşması doğru olur. Bunun içinde seçeceğiniz çerçevenin altı oldukça ince, üst kısmı ise tam tersi kalın olması gerekir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gözlük, seçerken, bunlara, dikkat, edin,
Yorumlar
Haber Yazılımı