Haber Detayı
31 Aralık 2020 - Perşembe 12:03 Bu haber 399 kez okundu
 
Güvenli diye taşınmıştı
Maltepe’de vahşete kurban giden öğretim görevlisi Aylin Sözer’in, 24 daireli Barış Apartmanına iki ay önce güvenli diye taşındığı ortay açıktı. Maltepe’nin köklü ailelerinden Çapan’ların bir dönem gelini olan 20 yaşındaki bir çocuk annesi öğretim görevlisinin ardından herkes gözyaşı döktü
ASAYİŞ Haberi
Güvenli diye taşınmıştı

Bağlarbaşı Mahallesi Barış Apartmanında eski erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Kemal Ayyıldız tarafından önce boğazı bıçakla kesilen ardından yakılarak öldürülen İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Aylin Sözer, bugün toprağa veriliyor. Maltepe’de bilinen Çapan ailesinin bir dönem gelini olan ve boşadıktan sonra yalnız yaşayan bir çocuk annesi Sözer’in, iki ay önce daha güvenli olduğunu düşündüğü aile apartmanına taşındığı kaydedildi. Ablası ile yeni yapılan 24 daireli apartmanda altlı üstlü oturan Sözer’in ölümü tüm ülkede tepkiye neden oldu.

Gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkeme tarafından ‘Canavarsa hisle eziyet ederek öldürmek’ suçlamasından tutuklanan katil zanlısı Kemal Ayyıldız’ın mahkemede verdiği ifade kan dondurdu. Öğretim üyesi Sözer’e yönelik iftiralarını sürdüren katil zanlısı,  2009’da internetten tanıştıklarını 2011’de yüz yüze görüşmeye başladıklarını söyleyen Ayyıldız olay anını ise şöyle anlattı: “Gece boyunca alkol aldım. Sabah 08.50 gibi evine gittim. Birlikte uyuşturucu kullandık. Yılbaşında, eşim ve çocuklarımı görmek için Manisa’ya gideceğimi söyleyince kavga başladı. Arkamı dönüp çıkmak istediğimde bıçakla saldırdı. Boğuşma sırasında elindeki bıçağı alarak ona salladım. Bıçak boğazını kesti, yere düştü. Nefes almadığını fark ettim. Çakmak gazını üzerine dökerek ateşe verdim. Eve hırsız girmiş havası vermek istiyordum. Bazı ziynet eşyalarını da cebime koydum. Kapıda polisin olduğunu fark edince tedirgin oldum. Doğalgaz borusunu kopartarak yangın çıkardım. Kendimi öldürmeyi beceremedim.”

EFT YAPMAK İSTEDİ

Sözer’in hesabında bulunan 260 bin TL’yi mobil bankacılıktan kardeşine EFT yapmak isteyen Ayyıldız bunda başarılı olamayınca asistanı Serkan Yaman’a, “Sana para göndereceğim, sen de bu parayı dövize çevirip kuryeyle bana gönder” mesajı gönderdi. Mesajdan şüphelenen asistanı ise Aylin Sözer’in ablasını aradı.

20 YAŞINDA ÇOCUĞU VARDI

Aslen Artvinli olan Aylin Sözer, Maltepe’nin eski ve bilinen ailelerinden Emin Çapa ile evlenmişti. Ancak çiftin evliliği yürümeyince boşandılar. Sözer’in bu evliliğinden olan ve ara sıra yanında kalan 20 yaşında bir çocuğu olduğunu söyleyen komşuları ise kendisini çok sıcakkanlı olarak  tarif etti. Komşuları ilişki iddialarının da gerçek olmadığını ileri sürdü.

MUHTAR: AYDIN VE İYİ BİRİYDİ

Aylin Sözer’i küçüklüğünden beri tanıdığını söyleyen Bağlarbaşı Mahallesi Muhtarı Ali Galip Yurduseven ise olayın şokunu hala üzerinden atamadığını söyledi. Yurduseven; “Son derece aydın, son derece güzel, iyi bir insandı” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güvenli, diye, taşınmıştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı