Haber Detayı
03 Aralık 2020 - Perşembe 20:56 Bu haber 1004 kez okundu
 
Hangisi doğru?
SİYASET Haberi
Hangisi doğru?


Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol, yardımcısının nitelikli cinsel saldırı suçundan tutuklanmasından günler sonra suskunluğunu bozdu. ‘Şiddete ve tacize taviz vermeyeceklerini’ belirten Erol’un açıklamaları ile partili eski milletvekili Barış Yarkadaş’ın açıklamalarının birbirini tutmaması ise dikkat çekti.
İlçe Başkanı Erol açıklamasında “Maltepe CHP ilçe başkanlığı olarak yaşanan her türlü şiddete ve tacize karşı mücadelemiz durmaksızın devam ediyor. Söz konusu kişi olayı gerçekleştirdiği günden sonra yönetim kurulu acil olarak toplandık ve yönetim kurulu üyeliğinden düşürüp il başkanlığına bildirdik.  İl başkanlığımız U.K. ifadesini vermeden ilişiğini kesti” dedi. Olayın gerçekleştiği 23 Kasım’dan bir gün sonra tüm bu işlemlerin yapıldığını söyleyen Erol’u ise hem partililer hem de eski milletvekili Barış Yarkadaş yalanladı. Yarkadaş, olayın duyulduğu 30 Kasım Pazar akşamına kadar söz konusu başkan yardımcısı hakkında hiçbir işlem yapılmadığı, bu suça ortak olmak istemediğini söyleyen kadın ve gençlik kollarının da ilçe başkanı tarafından ‘il açıklama yapacak’ diyerek susturulduğunu söyledi. İl yönetimi ile yaptığı telefon görüşmelerini de kaydeden Yarkadaş, söz konusu şahsın Pazar günü halen hem ilçe yönetimindeki görevinin hem de parti üyeliğinin devam ettiğini ileri sürdü. 
CHP İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol’un ikinci çelişkisi ise olaydan  bir gün sonra gerekli işlemleri yaptıklarını söylemesine rağmen basın açıklaması yapmak için 10 güne yakın bir süre neden beklediği oldu. Erol’un basın açıklaması bile olayın duyulmasından günler sonra yaptığına dikkat çeken Maltepeliler, bu açıklamaları samimi bulmadıklarını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hangisi, doğru?,
Yorumlar
Haber Yazılımı