Haber Detayı
05 Kasım 2020 - Perşembe 17:13 Bu haber 774 kez okundu
 
İki kıtada koşacaklar
‘Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu’ olan ‘N Kolay İstanbul Maratonu’ 8 Kasım Pazar günü, tarihinde ilk kez Avrupa’dan Asya’ya koşularak gerçekleştirilecek.
SPOR Haberi
İki kıtada koşacaklar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından N Kolay’ın isim sponsorluğunda düzenlenecek olan ‘N Kolay 42. İstanbul Maratonu’ 8 Kasım 2020, Pazar günü koşulacak. Geçmiş yıllardan farklı olarak bu yıl pandemi önlemleri kapsamında Yenikapı’dan start alacak koşuda, tarihinde ilk kez istikamet Avrupa’dan Asya yönüne doğru olacak.  Pandemiye dair tüm etkinlik tedbirleri alınarak, yüksek hijyen standartları ve 4.000 kişilik kısıtlı kontenjanla parkura çıkacak.

KÖPRÜ İKİ KEZ GEÇİLECEK

Bu yıl farklı koşulacak programda parkur ise şöyle: Yenikapı, Kumkapı, Çatladıkapı, Sirkeci, Galata Köprüsü Karaköy, Salıpazarı, Dolmabahçe ve Beşiktaş, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Altunizade köprüsünden 'U' dönüşü yapıldıktan sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Beşiktaş sapağı, Barbaros Bulvarı Beşiktaş İskelesi, Dolmabahçe, Fındıklı, Salı Pazarı, Karaköy, Galata Köprüsü, Cibali, Fener, Balat, Unkapanı, Sirkeci, Kumkapı, Yenikapı.

TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

Koşunun yapılacağı 8 Kasım Pazar günü trafiğe kapatılacak yollar ise şöyle: Gülhane Parkı sahil alt girişleri, Cankurtaran, Çatladıkapı, Kumkapı, Namık Kemal Caddesi ve Sahil Kennedy Bağlantısı, Galata Köprüsü, Karaköy-Fındıklı-Beşiktaş sahil yolu, Barbaros Bulvarı E-5 sapağı, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Altunizade Köprüsü yapılacak ‘’U’’ dönüşü neticesinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Beşiktaş sapağı, Barbaros Bulvarı, Sahil güzergâhı Beşiktaş-Dolmabahçe-Fındıklı-Karaköy-Galata Köprüsü, Eminönü-Eyüp istikametinde Unkapanı-Fener-Balat yolu, parkur üzeri ve parkura çıkan tüm yollar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İki, kıtada, koşacaklar,
Yorumlar
Haber Yazılımı