İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Blianço ağırlaşıyor
Blianço ağırlaşıyor
Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 20:42 Bu haber 675 kez okundu
 
İlahiyat camiası Mahmut Amca’sını kaybetti
Maltepe’de hayatını cami yaptırılmasına ve camilerin korunmasına adayan Mahmut Tokdemir, geçirdiği beyin kanaması sonucu 91 yaşında hayatını kaybetti
MALTEPE Haberi
İlahiyat camiası Mahmut Amca’sını kaybetti

Maltepe İlahiyat camiası, 91 yaşında vefat eden Mahmut Tokdemir için üzüldü. Geçtiğimiz Cumartesi günü rahatsızlanan ve özel bir hastaneye kaldırılan Mahmut Tokdemir’in beyin kanaması geçirdiği ortaya çıktı. Hastanede yoğun bakımda tutulan Tokdemir, doktorların tüm çabasına rağmen hayatını kaybetti. Cevizli Mahallesi’nde bir dönem 10 yıl muhtarlık da yapan Mahmut Tokdemir, Orhangazi Cami Yaptırma ve Yaşatma Dernek Başkanlığını yapıyordu. Feyzullah Feyzullah Efendi Camisi'nin yenileme çalışmaları için de çaba sarf eden Tokdemir, Maltepe İMAMET Vakfı üyesiydi.

Mahmut Tokdemir’in vefatı sonrası duyduğu üzüntüyü dile getiren Maltepe İMAMET Vakfı’ndan; “Yıllardır kendini İmam Hatip camiasına hizmete adamış, vakfımızda çok büyük hizmetleri bulunmuş vakıf büyüğümüz, Vakıf İnsanı Mahmut Tokdemir, bugün Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Bizler kendisinden razıydık. Rabbimiz, mekanını cennet, derecesini ala eylesin, Ailesinin, sevenlerinin ve vakfımızın başı sağ olsun. Geride kalan ailesi ve tüm dostlarına sabır ve hayırlı ömür ihsan eylesin” açıklaması yapıldı.

 

MAHMUT ÖZDEMİR KİMDİR?

Mahmut Özdemir, Erzincan Kemah'ta 1932 yılında dünyaya geldi. 8 yaşında ailesi ile birlikte  İstanbul'a taşınan Tokdemir, Astsubay olarak bir dönem silahlı kuvvetlerde görev yaptı.  Sonrasında Maltepe'ye taşınan ve burada uzun yıllar inşaat malzemeleri ticareti yapan Tokdemir,. 1970'li yıllarda iki dönem Cevizli Mahalle muhtarlığı görevinde bulundu. Belediye Meclis üyeliği de yapan Tokdemir, kurucusu olduğu İMAMET Vakfı'nda ve cami yaptırma derneklerinde aktif olarak son ana kadar yer aldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İlahiyat, camiası, Mahmut, Amca’sını, kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı