Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 18:08 Bu haber 1273 kez okundu
 
İnşallah doğduğunuz topraklara barış gelir
Mülteci çocuklarla konuşan Başkan Ali Kılıç “İnşallah doğup büyüdüğünüz topraklara bir an önce barış gelir” temennisinde bulundu
BELEDİYE Haberi
İnşallah doğduğunuz topraklara barış gelir

Maltepe Belediye Başkanı Ali kılıç, 20 Haziran Dünya Mülteci Günü medeniyle Suriye’den göç eden çocuklarla video konferans yöntemiyle görüştü. Maltepe Belediyesi olarak mülteciler, göç ve göçmen sorunları konusunda duyarlılıkla çalıştıklarını ifade eden Kılıç, “Hangi sebeple olursa olsun insan doğdukları toprakları terk edip başka yerlere gidince bir takım sorunlarla karşılaşabiliyorlar. Bu sorunların çözülmesi noktasın başta hükümetler olmak üzere yerel yönetimlere de büyük sorumluluk düşüyor” dedi. Çocuklara “Sizleri en iyi anlayanlardan birisi benim” diyen Kılıç şöyle devam etti: “25 yıl Almanya’da gömen olarak yaşadım. Oralara göçen Türklerin, Müslümanların hangi sorunları yaşadığını ve bu sorunların nasıl çözülebildiğini yakından tanıma fırsatı buldum. 2005 yılında Türkiye’ye dönüş yaptım o günden bu yana katıldığım tüm platformlarda Türkiye’de bir, 'Göç ve Göçmen Bakanlığı’nın kurulması gerektiğini anlattım. Özellikle son yıllarda Suriye’den göç eden kardeşlerimize bakınca bu ihtiyacı açıkça gösterdi.”

Telekonferansta söz alan 13 yaşındaki kız çocuğu Sündüs Ali Jan, mülteci bir çocuk olarak duygularını çizdiği resmi Başkan Kılıç’a armağan etti. Kılıç, “Benim için çok özel bir armağan teşekkür ediyorum. Biliyorum hepiniz acı tecrübeler yaşadınız ama önünüzde güzellikler de sizi bekliyordur. Belki resim yapan kardeşimiz bu yeteneğini geliştirir ilerde büyük bir ressam olur. İnşallah doğup büyüdüğünüz topraklara bir an önce barış gelir ve siz de gönül rahatlığı ile doğduğunuz topraklara dönmüş olursunuz” diyerek teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnşallah, doğduğunuz, topraklara, barış, gelir,
Yorumlar
Haber Yazılımı