Haber Detayı
11 Ağustos 2021 - Çarşamba 18:17 Bu haber 438 kez okundu
 
İSTANBUL’DA KRİTİK TOPLANTI
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, okullar ve üniversiteler açılmadan önce mavi kategoride yer almak istediklerini söyledi. Yerlikaya, tüm İstanbullulara bir kez daha aşı çağrısı yaptı
SAĞLIK Haberi
İSTANBUL’DA KRİTİK TOPLANTI

İstanbul Valiliğinde aşı toplantısı gerçekleştirildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, rektörler, kaymakamlar ve sağlık müdürlüğü yetkililerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Ali Yerlikaya,  koronavirüs salgınıyla mücadelede 1,5 yılın geride bırakıldığını hatırlattı. Okulların ve üniversitelerin açılışı öncesinde aşı çalışmaları konusunda değerlendirmelerde bulunduklarını kaydeden Yerlikaya şöyle konuştu: “Vaka sayıları son dönemde ülke genelinde 25 binlere dayandı. İstanbul’da haftalık  ortalama vaka sayımız ise 4200 düzeyinde. Bayram tatili sonrası vaka sayılarında artan bir ivme söz konusu. İstanbul’umuz bir eğitim şehri.  İlk ve ortaöğretimdeki 2.636.819 öğrencimiz  Büyük bir hasretle ders zilinin çalmasını bekliyor.

AŞILAMADA SON BİLGİ

Aşılamada hedef kitlemiz  11.439.293 kişi.  10 Ağustos itibarıyla  İstanbul’umuzda, 7.926.337 birinci doz, 5.546.679 ikinci doz ve  840.300 üçüncü doz olmak üzere  toplam 14.313.316 doz aşı uygulandı. Aşılama oranımız 68.1. İstanbul’umuzun mavi kategoriye girmesi için 783.468 hemşehrimizin daha aşı olması gerekiyor. Aşısını olan vatandaşlarımıza  bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum.  Hedefimiz, okullar açılmadan önce İstanbul’umuzun  Mavi kategoride yer alması.

8 İLÇE MAVİ KATEGORİDE

8 ilçemiz mavi,  20 ilçemiz sarı, 11 ilçemiz de turuncu kategoride yer alıyor. İnşallah birkaç gün içinde İstanbul’umuzun  mavi kategoriye giren ilçe sayılarımızın katlanarak arttığı müjdesini de sizlerle paylaşacağız. Bilim insanlarımızın belirttikleri üzere Kovid19 yüzünden yoğun bakımda yatan hastaların Neredeyse tamamı aşısını yaptırmayanlar. Hayatımız da, aşı da ertelemeye gelmez. Sağlık çalışanlarımız görevlerinin başında. Aşısını yaptırmayan hemşehrilerimizi bekliyorlar.

65 YAŞ ÜSTÜNE TEŞEKKÜR

65 yaş üstü büyüklerimize teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Bu yaş grubundaki büyüklerimizin  aşılanma oranı 89.8’e ulaştı. Aşısını yaptıran büyüklerimiz şimdi çok daha güvendeler. Gece gündüz demeden, büyük bir gayretle insanlarımıza şifa sunan, sağlık teşkilatımızın cefakar mensuplarına, hemşehrilerimiz adına, minnet ve şükranlarımı sunuyorum.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTANBUL’DA, KRİTİK, TOPLANTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı