Haber Detayı
04 Temmuz 2021 - Pazar 19:10 Bu haber 361 kez okundu
 
İstanbul Valisi: Gelin aşı olun
İstanbul Valiliği’nin kentet başladığı aşı seferberliği tüm hızıyla sürüyor. Valilik, genç yaşlı demeden herkesi, virüsten kurtulmak için aşı olma çağrısını yineledi
SAĞLIK Haberi
İstanbul Valisi: Gelin aşı olun

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında aşılama çalışmaları İstanbul’da devam ediyor. İstanbul Valiliği tarafından aşı olma ile ilgili farkındalık yaratmak, aşı olmaya teşvik etmek için “İstanbul Esnafı Aşısını Oluyor” sloganıyla yeni bir daha çalışma hazırlandı. Çalışmayı; “İstanbul esnafı aşısını oluyor. Aşı en büyük gücümüz” sözleri ile paylaşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, aşı olan esnafın düşüncelerine de sosyal medya hesabında yer verdi. İşte Vali Yerlikaya tarafından yapılan paylaşımlarda esnafın aşı mesajı:

KENDİMİ GÜVENDE HİSSEDİYORUM

Gıda sektöründe çalışan Yeliz Çelebi: “Aşımı olduktan sonra o kadar rahatım ki sanki zırhımı takmışım gibi bir güven geldi. Hem kendi sağlığımız hem de çevremizdekilerin ve sevdiklerimizin sağlığı için bir an önce herkesin aşı olmasını tavsiye ederim.”  

Gıda sektöründe çalışanı Namık Ceylan: “Aşının ülkemiz, insanımız ve esnafımız için daha iyi olacağını düşünüyorum. İnsanlar daha rahat bir şekilde alışveriş yapabilecek daha rahat bir şekilde yemeğini yiyip, sohbet edebilecek. Hem kendi sağlığımız hem de çevremizdekilerin sağlığı için herkesi aşı olmaya davet ediyorum.”

Giyim sektöründe çalışan Ayper Özberk: “75 yaşındayım, kronik rahatsızlığım sebebiyle aşı olmakta tereddüt ettim ama sonra iki dozu da oldum. En küçük bir olumsuzluk yaşamadım.

İşletmeci Cemil Yıldırım: “Aşı olduğum için mutluyum, daha rahat hissediyorum kendimi.”

Restoran şefi Ayhan Turan: “2. doz aşımı 16 Temmuz’da olacağım. Hem kendileri hem de çevreleri için herkesi aşı olmayı tavsiye ediyorum.”  

Kafe çalışanı Yasir Sürücü: ”Aşı olduktan sonra kendimi daha güvende hissediyorum. Aşı olduktan sonra herhangi bir olumsuzluk hissetmedim, çocukken olduğumuz aşıların etkisi ne ise bu aşıda da öyle oldu.”

Ulaşım sektöründe çalışan taksici esnafı; aşısını olduktan sonra kendisini çok sağlıklı ve güvende hissettiğini anlattı. Aşıyla birlikte herkesin daha güvenli bir şekilde araçlara bindiğini belirterek herkese aşı olmayı tavsiye etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, Valisi:, Gelin, aşı, olun,
Yorumlar
Haber Yazılımı