Haber Detayı
29 Nisan 2022 - Cuma 18:32
 
İşte İstanbul'da bayram tedbirleri
Ramazan Bayramını vatandaşların huzurlu bir şekilde geçirmesi için İstanbul Valiliği bir dizi tedbir alındığını açıkladı
İSTANBUL Haberi
İşte İstanbul'da bayram tedbirleri

İstanbul Valiliği, Ramazan Bayramı nedeniyle kentte alınan tedbirleri açıkladı. “İstanbul’da tüm vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven içinde geçirmeleri amacıyla güvenlik, sağlık, ulaşım, konaklama, belediye hizmetleri ve diğer kurumlarımızın görev alanındaki hususlarda Valiliğimizce gerekli önlemler alınmıştır” denilen açıklamada tedbirler şöyle sıralandı:

-İçişleri Bakanlığımızın trafik kazaları ve bu kazalara bağlı can kayıplarının önlenmesine ilişkin genelgeleri doğrultusunda şehir içi ve şehirlerarası yollarda yoğun trafik denetim, bilgilendirme faaliyetlerinde bulunulacaktır.

 -Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde, otogar ve toplu taşıma araçlarına ait istasyonlarda, eğlence yerlerinde gerekli emniyet tedbirleri alınacaktır.

-İl Sağlık Müdürlüğünce, sağlık kurumlarında hizmetin etkin şekilde sürdürülmesi için gerekli planlama ve görevlendirmeler yapılacaktır.

-Emniyet, Jandarma ve Sahil Güvenlik personelince görevlerin aksamaması için her türlü tedbir alınarak, nöbet hizmetleri aksatılmadan yürütülecektir.

 -Büyükşehir Belediye Başkanlığınca yangın ve benzeri tehlikelere karşı gerekli hazırlıklar yapılacaktır.

 -Bayram süresince ilimizin huzur ve güvenliğinin korunması için; İl Jandarma Komutanlığı 5.950 personel, İl Emniyet Müdürlüğü 24.171 personel, 2 helikopter, Sahil Güvenlik Komutanlığı 198 personel ile görev yapacaktır.

 -Trafik, belediye zabıta, gıda ve vergi denetim elemanları ekipler halinde denetim ve kontrollerini etkin bir şekilde sürdüreceklerdir.

 -Telefon, elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca gerekli önlemler alınacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, İstanbul'da, bayram, tedbirleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı