Haber Detayı
14 Aralık 2020 - Pazartesi 20:22 Bu haber 567 kez okundu
 
İŞTE YENİ DESTEKLER
EKONOMİ Haberi
İŞTE YENİ DESTEKLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgından etkilenen esnafa yönelik 5 milyar TL’lik hibe desteği sağlanacağının müjdesini verdi. Erdoğan kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada bu destekleri şöyle açıkladı:

Kısıtlamaların olumlu etkilerini görmeye başladık. Kurallara daha sıkı riayet etmek suretiyle bu mücadeleyi başarıya ulaştırmak hepimiz için milli bir görevdir. Milletimizin fedakarlıklarına karşı şükranlarımızı hayata geçirdiğimiz ve geçireceğimiz desteklerle sunmak istiyoruz

Yıl sonuna kadar yüzdea20’den  yüzde 107a indirdiğimiz gayrimenkul stopaj süresini 1 Haziran’a kadar uzatıyoruz.

Yüzde 18’den yüzde 8’e indirdiğimiz iş yeri kiralamadaki KDV oranını da 1 Haziran’ akadar yüzde 8 olarak uygulamaya devam edeceğiz.

Yıl ortasında başlattığımız konaklamadan yeme içmeye yolcu taşımacılığından bakım onarıma kadar birçok sektöre kadar  KDV indiriminde 21 Haziran’a kadar   uzattık

Esnafımıza kira desteği ve gelir kaybıyla ilgili hazırlıklara başladık

Salgından doğrudan etkilenen 432567 esnafımız bulunuyor. Toplam sayısı 1239438 kişiyi bulan bu kesime üç ay süreyle ayda 1… TL destek ödemesi yapacağız. Hibe şeklinde vereceğimiz doğrudan destek ödemesinden birçok kesim faydalanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İŞTE, YENİ, DESTEKLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı