Haber Detayı
17 Aralık 2020 - Perşembe 19:21 Bu haber 455 kez okundu
 
İtibar mı kâr mı?
Halkla ilişkiler uzmanları, tüketicilerin güven veren ve topluma katkı sağlayan markalara sadık kaldığını belirterek "markalar için itibar, kârlılıktan çok daha önemli hale geldi” dedi
EKONOMİ Haberi
İtibar mı kâr mı?

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi sektörlerin oyun kurucuları ile geleceğin sektör temsilcilerini bir araya getirme geleneğini devam ettirdi.  Betûl Mardin Seminerleri başlıklı online gerçekleştirilen etkinlikte; sektörel dayanışma, uzlaşma, sürdürülebilirlik, diyalog, liderlik, etkili iletişimin gücü, uyum, arabuluculuk, itibar yönetimi, tehditler ve avantajlar, geleceğin yetkinlikleri konuşuldu. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD), Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD), Repman İtibar Çalışmaları Merkezi, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Futurebright gibi kurumlardan sektörün temsilcilerinin katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını yapan İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, toplumsal uzlaşma konusunda iki temel kriter olan adalet sisteminin ve insani gelişimin önemini vurguladı. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Başkanı Gonca Karakaş, “Kurumların; etik ilkelere bağlı, doğayı ve toplumu kapsayan tüm paydaşlarına karşı sorumlu davranması yolunda oldukça stratejik bir rolümüz olduğuna inanıyorum. Bizler toplumsal uzlaşmanın ve daha iyi bir geleceğin sağlanması misyonlarını markalar aracılığıyla sahiplenmiş bireyleriz” dedi.

 TÜHİD Yönetim Kurulu Üyesi Fügen Toksü, “Brandmap ile Ogilvy ortaklığında yürütülen Aralık 2020 tarihli İyi Yaşam Araştırması’na göre; tüketicilerin yüzde 73’ü markaların bir iyi yaşam stratejisini temel misyonlarının parçası yapması gerektiğini söylüyor. Günümüzde tüketiciler güven veren ve topluma katkı sağlayan markalara sadık kalıyorlar. Bugün markalar için itibar, kârlılıktan çok daha önemli hale geldi. Bu nedenle elini taşın altına koyarak toplumla iç içe yaşayan, duygularını ortaya çıkartan lider profilleri göreceğiz artık” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İtibar, mı, kâr, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı