Haber Detayı
15 Temmuz 2021 - Perşembe 22:55 Bu haber 617 kez okundu
 
‘Kelimelere bile ihanet ettiler’
Maltepe’de düzenlenen Demokrasi Nöbetinde kalabalığa hitap eden Kaymakam Dallı: “Bunlar çocuklarımızın geleceğine, üniformaya ve hatta kelimelere bile ihanet ettiler” dedi
MALTEPE Haberi
‘Kelimelere bile ihanet ettiler’

15 Temmuz’un 5. Yılı nedeniyle Maltepe’de Demokrasi Nöbeti tutuldu. Maltepe Meydan’daki nöbete Kaymakam Meftun Dallı, MHP İlçe Başkanı Ömer Lefzan, AK eski İlçe Başkanı Mehmet Erikci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ellerindeki Türk bayrakları alanı dolduran vatandaşlar ‘Türkiye geçilmez’ diye slogan attı. Kalabalığa hitap eden Kaymakam Meftun Dallı, FETÖ’nün devlet içine sızarak milletimize en büyük ihaneti yaptığını söyledi. 15 Temmuz hain darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ülkemiz için yeni bir milat olduğunu dile getiren Dallı şöyle dedi: Sınav sorularını çaldılar bu milletin evlatlarının emeklerine, istikballerine ihanet ettiler, askeriyede poliste yetiştirdikleri hainler milletin kendilerine emanet ettiği tankı topu millete çevirerek üzerlerindeki üniformaya ihanet ettiler.  Hainleri bertaraf edelim, bunlar kelimelere bile ihanet ettiler.

TÜR MİLLETİNİN HAS EVLATLARI

Bugün çok sevinçliyiz çünkü bütün bu ihanetleri 5 yıl önce o gece Türk milletinin has evlatları sokağa çıkıp canlarıyla tankların helikopterlerin karşısına çıkıp boşa çıkardılar. Bu ülkenin geleceği açısından bunu bir avantaja çevirdiler. Hakikaten o günden sonra bu yapı devletimizin her türlü kademelerinden temizlendikçe ülkemizin içeride ve dışarıda başarılarını her gün izliyoruz. Sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde inşallah bu ülke çok daha güzel yerlere gitmeye devam edecek.

251 şehidimizin her birini ayrı ayrı şükranla dualarla yad ediyoruz. Mekanları cennet olsun. Gazilerimize aileleriyle birlikte sağlık afiyet huzur içinde uzun ömürler diliyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Kelimelere, bile, ihanet, ettiler’,
Yorumlar
Haber Yazılımı