İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Blianço ağırlaşıyor
Blianço ağırlaşıyor
Haber Detayı
17 Şubat 2021 - Çarşamba 20:12 Bu haber 615 kez okundu
 
Kısıtlamalar kalkıyor mu?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan yüz yüze eğitim ve kısıtlamalarla ilgili merak edilen soruları da cevapladı
SİYASET Haberi
Kısıtlamalar kalkıyor mu?

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı sonrası açıklama yapan Erdoğan, önce gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.  Erdoğan yüz yüze eğitim ile ilgili ise şunları söyledi: “Salgının seyrine göre, normalleşme adımlarını da atıyoruz. Okullarımızda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçişin müjdesini paylaştık. Yoğun kar yağışı sebebiyle bazı illerimizde geçiş ertelenmiş olsa da bu süreç devam edecektir. Salgının dünya, ülkemiz ve şehirlerimiz bazındaki seyrini ayrıntılı olarak tekrar değerlendirdik. Kimi şehirlerimizde hala sıkıntının ciddi düzeylerde olduğunu gördük” dedi.

5.5 MİLYON AŞILAMA YAPILDI

Aşı çalışmalarının hızla sürdüğünü kaydeden ve şu ana  kadar 5.5 milyonun üzerinde aşılama yapıldığını kaydeden Cumhurbaşkanı, “Bu işi başaran Türkiye oldu. Halihazırda 5 milyon 700 bin aşılamaya ulaşmış durumdayız. Asıl önem verdiğimiz yerli aşı geliştirme çalışmalarını da yakından takip etmeyi sürdürüyoruz” diye konuştu Erdoğan kısıtlamalarla ilgili ise şunları söyledi: “Mart aşılamada çok büyük mesafe kat edeceğimiz bir ay olacaktır. İllerimizi Sağlık Bakanlığımızın belirlediği kriterlere göre 4 gruba ayırarak Mart ayı itibarıyla kademli normalleşme sürecini başlatıyoruz. İllerimizi vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandıracağız. Salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnaflarımızı rahatlatacak yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.Hafta sonu uygulamasından başlayarak sokağa çıkma sınırlamasını da illerimizdeki vaka, aşılama ve diğer ilgili kriterlere göre aşamalı şekilde kaldırıyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kısıtlamalar, kalkıyor, mu?,
Yorumlar
Haber Yazılımı