Haber Detayı
11 Ağustos 2021 - Çarşamba 20:27 Bu haber 418 kez okundu
 
Koca: Okullar zamanında açılacak
Sağlık Bakanı Koca, okulların zamanında açılacağını belirterek “Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz mümkün değildir. Bilim kurulu tarafından hazırlanacak tedbirler tüm okullar tarafından alınacaktır” dedi
SAĞLIK Haberi
Koca: Okullar zamanında açılacak

Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, başlangıçta bilinmeyen düşmanla mücadele ettiklerini  söyledi. Virüse karşı aşının bulunmasıyla bulunmasıyla yeni bir döneme geçildiğini hatırlatan Sağlık Bakanı Koca şunları söyledi: “Aşı öncesinde tedbir, kısıtlama, karantina ve sosyal mesafe elimizdeki tek korunmaydı. Bu dönemde birçok iş yerlerimiz kapalı kaldı, çocuklarımız okullarından, gençlerimiz üniversitelerinden uzak kaldı ancak artık aşı var ve bu günler geride kaldı.”

‘GÖNÜLLÜ OLUN ÇAĞRISI’

6 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili merak edilen yüz yüze eğitime de değinen Sağlık Bakanı; “Yüksek sesle ifade etmek isterim ki tüm okullarımız zamanında açılacak. Yüz yüze eğitimden vazgeçmemiz mümkün değildir. Bunun için okullarımızda tüm tedbirler alınacak” dedi. Koca  konuşmasında yerli aşı ile ilgili gelişmelere de değinerek şöyle dedi: “Aşı, eğitim ve iş hayatının devamı için tercihe bırakılamayacak toplumsal ödevdir. Halen toplumsal bağışıklığı elde etmiş değiliz. 2 doz inaktif aşı olanların 3. Dozu mRNA aşısı olduklarında yüksek koruma seviyesine ulaşıldığını gördük. İlk kez paylaşacağımız bu veriler ülkelerin aşı politikalarını değiştirecektir. Yerli inaktif aşımızın çalışmaları devam ediyor. Sizleri Turkovac aşısının Faz 3 çalışmasına ve 3. Doz olarak uygulanmasına gönüllü olmaya davet ediyorum. Kendi aşımız kendi silahımızdır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: Koca:, Okullar, zamanında, açılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı