Haber Detayı
16 Temmuz 2020 - Perşembe 22:09 Bu haber 877 kez okundu
 
Liseler için tercih ve yerleşim takvimi nasıl işleyecek?
EĞİTİM Haberi
Liseler için tercih ve yerleşim takvimi nasıl işleyecek?

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih ve yerleşim içinde takvim belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan takvime göre 16-29 Temmuz tarihleri arasında özel öğretim kurumlarının kayıt işlemleri ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okulların işlemlerinin ve kayıtlarının tamamlanması sağlanacak.  20-29 Temmuz tarihleri arasında ise yerleştirme için tercihler alınmaya başlanacak. 10 Ağustos tarihinde ise yerleştirme sonuçları açıklanacak ve boş kontenjan sayıları ilan edilecek.  

10-14 Ağustos tarihlerinde Yerleştirmeye esas 1.nakil tercih başvuruları alınacak. 17 Ağustos’ta yerleştirmeye esas 1. Nakil başvurularının sonuçları açıklanacak. 17-21 Ağustos’ta yerleştirmeye esas 2. Nakil başvuruları alınacak ve 24 Ağustos’ta da bu başvuruların sonuçları açıklanacak.

Bakanlık tarafından açıklanan takvime göre 24-26 Ağustos’ta boş kalan kontenjanlara hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için yerleştirme başvuruları alınacak. 26-27 Ağustos’ta ise yatılılık başvurularının kabulü olacak. 28 Ağustos’ta yerleştirmeler tamamlanacak ve sonuçlar ilan edilecek. 31 Ağustos’ta da yeni eğitim öğretim yılı başlayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Liseler, için, tercih, ve, yerleşim, takvimi, nasıl, işleyecek?,
Yorumlar
Haber Yazılımı