Haber Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 19:54 Bu haber 1264 kez okundu
 
MAHKEME MALTEPE EKSPRES’İN DOĞRULUĞUNU ONAYLADI
Maltepe Merkez Camii’nde geçtiğimiz yıl ramazan ayında minare ışıklarının iftardan 4 dakika erken yakılmasıyla ilgili yaptığımız haber sonrası gazetemize açılan davada mahkeme ikinci kez ret kararı verdi
MALTEPE Haberi
MAHKEME MALTEPE EKSPRES’İN DOĞRULUĞUNU ONAYLADI

Geçtiğimiz yıl ramazan ayında Maltepe Merkez Camiinde minare ışıkları 4 dakika erken yakılmıştı. Maltepe Ekspres, konuyla ilgili haber yapmış daha sonra cami imamı ise konuyla ilgili açıklama yapacağını söylemişti. Açıklama için giden arkadaşımıza küstah tavır gösterilmesi üzerine cami imamının bu söylemleri de yine Maltepe Ekspres tarafından haberleştirilmişti. Haberimizde kişilik haklarına saldırı olduğu ve gerçek dışı beyanlar bulunduğunu iddia eden cami imamı gazetemize dava açtı. Cami İmamı M.R.Ç’nin şikayeti mahkeme tarafından incelendi.

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ

Mahkeme söz konusu haberde yalan bilgi bulunmadığını, kişilik haklarına saldırı olmadığını belirterek kovuşturmaya gerek olmadığı kararını verdi. Cami imamı ise bu karara itiraz ederek davayı bir üst mahkeme olan 4 Sulh Ceza Hakimliğine taşıdı. Dosyayı inceleyen mahkeme, cami imamı tarafından karara yapılan itirazın reddedilmesine, soruşturmaya gerek olmadığı kararını vererek, dosya masraflarının da şikayetçi taraftan tahsil edilmesine karar verdi.  

DOĞRULUĞUMUZ BİR KEZ DAHA KANITLANDI

Bugüne kadar okurlarına sadece doğru ve gerçek haber veren ve tüm olumsuzluklara rağmen basın meslek ilkelerinden taviz vermeyen Maltepe Ekspres’in haklılığı bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MAHKEME, MALTEPE, EKSPRES’İN, DOĞRULUĞUNU, ONAYLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı