Haber Detayı
03 Ocak 2023 - Salı 16:32
 
MALTEPE BELEDİYE MECLİSİ YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, yılın ilk meclis toplantısında, Cumhuriyet’in 100. Yılı için hem resim çalıştayı yaptıklarını hem de dünyanın dört bir yanından kardeş belediyelere ‘Atatürk Parkı’ çağrısında bulunduklarını belirtti.
BELEDİYE Haberi
MALTEPE BELEDİYE MECLİSİ YENİ YILIN İLK TOPLANTISINI YAPTI

Maltepe Belediye Meclisi ocak ayı toplantıları başladı. Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yeni yılın ilk meclis toplantısında konuşmasına, “Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi pekiştirsin. Farklı düşüncelerimiz olabilir farklı düşünebiliriz ama unutmamamız gereken bir şey var ki başka Türkiye yok. Hep birlikte huzur, barış ve kardeşlik içinde yaşayacağımız bir yıl ve yıllarımız olsun” sözleri ile başladı.

100. YILA 100 RESİM

Cumhuriyet’in 100. yılına 100 resimle katkı sunacaklarını belirten Kılıç, “100 ressam arkadaşımızla başladık. İlk aşamada komşu ülkeler İran, Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan, Rusya’dan başlayarak Balkanlar’da Arnavutluk, Bulgaristan Yunanistan gibi ülkelerden sanatçı dostlarımızı Maltepe’ye davet ediyoruz. Bu arkadaşlarımız başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere cumhuriyet, demokrasi, insan hakları, eşitlik konularını işleyen tablolar yapacaklar. Bu tablolarımızı 30 Ağustos Zafer Bayramı’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar Maltepe’de ve İstanbul’un değişik yerlerinde sergileyecekler. Bu sergiyi kardeş ülkemiz Azerbaycan yetkilileri geçtiğimiz yıl kültür başkenti ilan edilen Şuşa kentinde sergilemek istediklerini müjdelediler. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

KARDEŞ KENTLERE ATATÜRK HEYKELİ DİKİLSİN

Maltepe Belediyesinin yurt dışındaki kardeş kentlerinin yöneticilerine de seslenen Kılıç, “Bu şehirlere Atatürk Parkı ve Atatürk büstü heykeli dikilmesi çağrısında bulunuyoruz. Biz bununla ilgili kendilerine mektup yazdık” diye konuştu. Kılıç, Maltepe’deki parkların kameralar ile denetleneceğini belirttiği konuşmasında “Böylece annelerimiz, kadınlarımız ve çocuklarımızın parklarda gece geç saatlere kadar güvenli şekilde dolaşmalarının altyapısını oluşturuyoruz. Gece sakinleştikten sonra parkların art niyetli insanlar tarafından kullanılmasının da önüne geçmiş bulunacağız” dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na mahkeme tarafından verilen cezayı da eleştiren Kılıç’ın konuşmasından sonra belediyenin bir önceki yıl gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerinin denetimi için Denetim Komisyonu oluşturuldu. Belediye meclis üyeleri arasında yapılan seçimde Canan Sezgin, Nazmi Korkmaz ve Besim Ünsaldı Denetim Komisyonu’na seçildi.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE, BELEDİYE, MECLİSİ, YENİ, YILIN, İLK, TOPLANTISINI, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı