Haber Detayı
20 Aralık 2022 - Salı 16:37
 
Maltepe Belediyesi CHP'li vekillere ayakkabı hediye etti!
Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet yürüyüşünde giydiği ayakkabıların aynısını CHP’li vekillere hediye olarak gönderdi. Belediye bütçesinden alınarak gönderilen hediyeler büyük tepkilere neden oldu
SİYASET Haberi
Maltepe Belediyesi CHP'li vekillere ayakkabı hediye etti!

Maltepe Belediyesi, “Adalet Ayakkabısı!” gündeme geldi. Belediye Başkanı Ali Kılıç, belediye bütçesinden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşünde giydiği spor ayakkabının aynısından aldı. Tanesi yaklaşık bin 500 TL olan 200 adet ayakkabı CHP’li vekillere gönderildi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç imzasıyla gönderilen hediye paketinde ise ‘Ayağınıza taş değmesin’ mesajı yer aldı. Büyük tepki çeken bu hediye Kılıç’ın partisi tarafından kabul edilmedi.

GARE İADE ETTİK

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, partisinin Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç tarafından gönderilen hediyeyi kabul etmediklerini söyledi. Özel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “CHP Grup Yönetimi olarak Maltepe Belediye Başkanınca yapılmak istenen bu gönderimi doğru bulmadığımızı belirterek, grubumuza gönderilen paketlerin Meclis'e kabulü ve dağıtımını engelledik. Bizi aşan alternatif yollarla yollandı ise paketler milletvekillerimizce iade edilecektir” açıklamasını yaptı.

FAKİR FUKARAYA DAĞITSIN

Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın belediye bütçesinden yaptığı harcama ile milletvekillerine ayakkabı göndermesi Maltepe’de de büyük tepkilere neden oldu. Vatandaşlar, “Belediye başkanı milletvekillerine ayakkabı hediye edeceğine o paraları ilçesi için harcasın, ilçede her şey tamamlandı da iş bilmem kaç bin lira maaş alan vekillere hediyeye mi geldi. Maltepe’deki fakir fukara çocuklarına ayakkabı alıp dağıtsın” dedi.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe, Belediyesi, CHP'li, vekillere, ayakkabı, hediye, etti!,
Yorumlar
Haber Yazılımı