Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 12:31 Bu haber 352 kez okundu
 
Maltepe Belediyesi faaliyet raporu meclisten geçti
Maltepe Belediyesi’nin 2020 yılına ilişkin faaliyet raporu, belediye meclisinde kabul edildi. Belediye Başkanı Kılıç, “Kavgadan, kutuplaşmadan uzak, herkesin kucaklaştığı bir Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmalıyız” dedi
BELEDİYE Haberi
Maltepe Belediyesi faaliyet raporu meclisten geçti

Maltepe Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci oturumunda 2020 yılına ait Faaliyet ve Denetim Komisyonu raporları görüşüldü. Faaliyet raporunun meclis tarafından kabul edilmesinden sonra üyelere hitap eden Belediye Başkanı Ali Kılıç, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Pandemi sürecinde Maltepe halkının çok ciddi bir desteğini gördüklerini belirten Kılıç şöyle dedi: Kavgadan, kutuplaşmadan uzak, herkesin kucaklaştığı bir Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkmalıyız. Adlarımız farklı olabilir ama soyadımız Türkiye. Ankara karar alıyor, uyguluyor. Keşke iktidar bu kararları alırken önce kendisi uygulayabilseydi. Kongreler yapılması gerekiyor, saygı duyuyorum ama daha farklı yapılabilirdi. Bu konuda yeteri kadar olanakları vardır diye düşünüyorum. Lebaleb kongreler sonucunda vaka sayısı şu anda yüzde 100 artmış durumda. Maltepe Belediyesi olarak biz de salgının ilk dönemlerinde 3-4 arkadaşımızda vaka görülürken, ilerleyen dönemde neredeyse 600-700 arkadaşımız temalı olduğu ya da pozitif olduğu için evde oturmak zorunda kaldı. Belediye neredeyse yarı yarıya personel kapasitesi ile çalıştı.

TÜRKİYE TABLOSU MUTLU ETMİYOR

Burada konuşurken birbirimize saldırıyoruz. Birbirimizi dinleme zahmetine bile katlanamıyoruz. İnsanız, hepimizin ayrı bir dili, üslubu var. Yeter ki kimse kimsenin haysiyetine, namusuna, şerefine, dil uzatmasın. Türkiye 182 ülke arasında ifade özgürlüğünde 157. sıraya düşmüşüz. İlk sıralarda Norveç, Finlandiya, Danimarka, Kongo gibi ülkeler var. Türkiye'nin önünde ise Özbekistan var. Bu ülke bunu hak ediyor mu? Sanıyorum ki sizin de etrafınızda eşinizin dostunuzun bazen kendini ifade etmekte zorlandığı için cezaevlerine sıkıştırıldığını biliyorum. Son 10 yılda, bu benim rakamlarım değil Adalet Bakanlığı rakamları, cezaevlerimizde oran yüzde 150 artmış. Şu anda cezaevlerinde duruşmasını bekleyen 300 bin insanımız demir parmaklıklar arkasında yaşıyor. İntihar konusuna geleyim. Onurlu bir baba kendini öldürdü çocuklarım aç diye. Ortalama 9 kişi Türkiye'de her gün intihar ediyor. Öldürülen kadınlardan bahsetmiyorum bile. 2002'den bu yana 50.000 kişi intihar etmiş Türkiye'de. Son 20 yılın muhasebesini yapmak gerekmiyor mu?”

PANDEMİDE İYİ ORGANİZE OLDUK

Maltepe Belediyesi’nin pandemi dönemindeki çalışmalarına da değinen Başkan Kılıç, “100 ila 120 civarında saha ekibimiz mahalleleri dolaşıyordu, 18 mahalleye bu arkadaşlarımızı dağıtarak, vatandaşlarımızın bu süreç içerisinde hizmetlerinin verilmesi noktasında hiçbir eksiğe yer bırakmadan mücadelemizi sürdürdük. Vefa Destek Grubu adı altında oluşturulan sayın Cumhurbaşkanımızın genelgesi ile sayın valimiz üzerinden bizlere kaymakamlıklar üzerinden deklare edilen genelgeler göz önünde bulundurularak araçlarımızla, personelimizle, bu destek grubunun hizmetine verdik. Bizim sosyal demokrat belediyecilik anlayışımızda, bizim insana hizmet etme anlayışımızda sendendir bendendir anlayışı yoktur. 65 yaş üstü olan hemşirelerimizin evine gittik. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeklerini kimseyi rencide etmeden evlerine bıraktık, ertesi gün boşları aldık yerlerine dolularını koyduk. Evde sağlık bakım hizmeti ile dışarı çıkamayan, bakımlarını yapamayan annelerimizin, dedelerimizin, babalarımızın hizmetlerini yine bu evlerde yaptık” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe, Belediyesi, faaliyet, raporu, meclisten, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı