Haber Detayı
22 Aralık 2022 - Perşembe 16:53
 
MALTEPE BELEDİYESİ YOLUNACAK KAZ DEĞİLDİR!
Vatan Partisi Maltepe İlçe Başkanlığı, Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın belediye kasasından CHP’li milletvekillerine ayakkabı göndermesini protesto etti. İlçe Başkanı Sirel, Belediyenin yolunacak kaz olmadığını belirterek Başkan Ali Kılıç hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
SİYASET Haberi
MALTEPE BELEDİYESİ YOLUNACAK KAZ DEĞİLDİR!

Vatan Partisinden Maltepe Belediyesi önünde ‘ayakkabı protestosu…  İlçe Başkanı Vatan Partisi Maltepe İlçe Başkanı Osman Fevzi Sirel ve partililer belediye önünde toplanarak Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın CHP’li milletvekillerine ayakkabı göndermesini protesto etti. ‘Maltepe Belediyesinde yolsuzluğa geçit vermeyeceğiz’ pankartı açılırken İlçe Başkanı Osman Fevzi Sirel, “Son yıllarda önce akıllarda, sonra tavır ve davranışlarda, en nihayetinde ruhlarda başlayan çürüme, yozlaşma ve bunun devlet idaremizde yarattığı tahribattır. Buna hep birlikte karşı durmalıyız, milletçe el ele vererek kendi kültürümüze, ahlakımıza, devlet yönetme felsefemize ve becerimize saldıran anlayışa karşı mücadele etmeliyiz. Çünkü bu çarpık zihniyete son vermenin başka bir yolu bulunmamaktadır” dedi.

ÇARPIKLIĞA SON ÖRNEK MALTEPE BELEDİYESİ

Çarpıklığa son örneğin, bir kaç gün önce yaşanan ve kamuoyuna bizzat CHP Gurup Başkanvekili Özgür Özel tarafından yapılan açıklamayla doğrulanan, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yaklaşık 200 adet spor ayakkabıyı, yaklaşık 300 bin TL karşılığında CHP Milletvekillerine ve yöneticilerine göndermesi olduğunu ifade eden Sirel açıklamasında şunları söyledi. “Bu yapılan son derece çirkin, halkına hizmet etmekle görevli bir kişiye hiç yakışmayan bir davranıştır, bunu şiddetle protesto ediyoruz. Belediye Başkanının kendi cebinden dahi yapsa israf olacak bu harcamayı Maltepe Belediyesi’nin kasasından, yani halka hizmet edilecek kaynaktan yapmasının ne hukukta ne de ahlakta yeri vardır. Belediye kasası her çeşit, yolsuzluğa, siyasi ikbal için hediye dağıtmaya, gelişigüzel harcamalara kapatılmalıdır.”

YOLSUZLUK MAHKEMELERİ KURACAĞIZ

Vatan Partisi iktidarında yolsuzluk mahkemeleri kurulacağını dile getiren Sirel, yolsuzluğu engellemenin, Türkiye’nin çok önemli mali sorunlarının üstesinden gelmesini sağlayacağını söyledi. Yolsuzluklarla israf edilen, boşa giden kaynakların korunmasıyla Türkiye’de yoksulluğun kader olmaktan çıkacağını dile getiren Vatan Partisi İlçe Başkanı Sirel şöyle devam etti: “CHP İstanbul Gençlik Kolları Başkanlarını maaşa bağlayan, piyasa fiyatının 4-5 kat üstünde araç kiralayan, imar usulsüzlükleriyle gündeme gelen Maltepe Belediyesi'nin bu yolsuzlukla adını yeniden hatırlatması bir tesadüf değildir! Her defasında iktidar partisinin israf politikalarına, yolsuzluklarına çatan ve yaygara koparan CHP’nin belediyelerinde de benzer durumlara yıllardır rastlıyoruz. Hiç halk önünde şov yapmaya kalkmayın, yok birbirinizden farkınız! Ne AK Parti, he Altılı Masa! Türkiye’nin geleceğinde ikisine de yer yok. Buradan, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a sesleniyoruz: Maltepe’nin kaynaklarını Maltepe’ye harcayınız. CHP milletvekillerine sesleniyoruz: Sizler ayağınıza taş değmesin diye değil, “halkımızın ayağına taş değmemesi uğruna, ayağınıza taş değsin” diye seçildiniz.”

BELEDİYE YOLUNACAK KAZ DEĞİLDİR

"Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kaydeden Sirel, “Ali Kılıç hakkında soruşturma başlatılmalıdır. Görevi kötüye kullanan, kamu kaynaklarını har vurup harman savuran anlayışı kabul etmiyoruz. Belediyeler halka hizmet için vardır. Belediyeler yolunacak kaz değildir! Maltepe Belediyesi’nde yolsuzluğa geçit vermeyeceğiz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MALTEPE, BELEDİYESİ, YOLUNACAK, KAZ, DEĞİLDİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı