İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Blianço ağırlaşıyor
Blianço ağırlaşıyor
Haber Detayı
23 Şubat 2021 - Salı 11:36 Bu haber 1175 kez okundu
 
Maltepe Belediyesinde grev
Maltepe Belediyesi ile Geneliş Sendikası arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamadı. Sendika grev kararı aldı
BELEDİYE Haberi
Maltepe Belediyesinde grev

Maltepe Belediyesi ile DİSK'e bağlı Genel-İş ile arasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine gece 24.00’ten itibaren grev kararı alındı. Maltepe Belediyesinin Gülsuyu'nda bulunan Temizlik İşleri Şantiyesinde toplanan işçiler, "Bu iş yerinde grev var" yazılı pankartı bina girişine astı. Sahada bulunan ve çöp toplayan işçiler de kamyonlarla şantiyeye döndü.

ANLAYIŞINIZA SIĞINIYORUZ

İşçilerin greve çıkmasının ardından Maltepelilere seslenen Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Bu süreçte yaşanabilecek aksaklıklar için anlayışınıza sığınıyoruz" dedi. Kılıç, 1588 personeli ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin DİSK'e bağlı Genel-İş ile 6 aydır sürdüğünü anlatarak, "Emekçilerimizin tüm sosyal ve idari haklarında anlaşma sağlanmış olup, maddi konularda anlaşma sağlanamamıştır. En düşük 2 bin 800 lira alan emekçilerimizin ücretlerini ikramiyeler hariç yaklaşık yüzde 47 zam sonucunda net 4 bin 118 liraya çıkarma teklifimiz sendika tarafından reddedilmiştir" açıklamasını yaptı. Sendikadan yapılan çağrıda da, “Maltepe halkını, demokratik kitle örgütlerini ve tüm emek ve demokrasi güçlerini haklı mücadelemize destek olmaya davet ediyoruz" denildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe, Belediyesinde, grev, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı