Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 17:47 Bu haber 1076 kez okundu
 
Maltepe’de 7/24 pandemi denetimi
İstanbul’da Covid-19 vakalarının artması üzerine Maltepe’de önlemler daha da sıklaştırıldı. Maltepe'de de denetimler için oluşturulan 4 ayrı ekip 16’şar personelle her gün tüm mahallelerde çalışma gerçekleştiriliyor. Amaç, salgının yayılmasının önlenmesi.
ASAYİŞ Haberi
Maltepe’de 7/24 pandemi denetimi

Ülke genelinde görülen Covid-19 vakalarının yüzde 40’ının İstanbul’da görülmesi üzerine Maltepe’de önlemler sıklaştırıldı. Maltepe Kaymakamlığı tarafından oluşturulan 4 ayrı ekip her gün 18 mahallede umuma açık yerleri ve vatandaşların yoğun olarak bulundukları mekanlarda denetim gerçekleştiriyor. Polis, zabıta, İlçe Tarım müdürlüğü ve sağlık Müdürlüğü ekipleri ile gıda mühendislerinin de katıldığı denetimlerde işyerlerinde maske, sosyal mesafe ve hijyen kontrolü yapılıyor. Amaçlarının öncelikle ceza yazmak değil, uyarı yaparak vatandaşın, işletme sahiplerinin tedbir almasını sağlamak olduğunu ifade eden ve Maltepe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından özel olarak görevlendirilen komiser, “Restoran, lokanta, kafe, umuma açık yerlerde vatandaşın sokakta maske takıp takmaması ya da restoran içinde sosyal mesafeye uyulup uyulmadığını, iş yerinin hijyen olup olmadığını denetliyoruz” dedi. Komiser, eksik gördükleri işletmelere ilk önce tebligat, ikincisinde uyarı yaptıklarını ve hala eksikliklerini gidermemişse üçüncüsünde ceza kestiklerini hatırlatarak, ekiplerin kendi sorumluluk alanındaki işletmeleri haftada iki kez denetlediğini söyledi. Maske konusunda asla taviz verilmediğini ifade eden ekipler, ayrıca oluşturulan devriye ekipleriyle de ticari taksi, minibüs ve otobüslerde denetimler gerçekleştirildiğini hatırlattı.

İSTEM’E İHBAR EDİN

Maltepe İlçe Emniyet müdürlüğü Çocuk Şube Amirliği ekiplerinin de özellikle okullar ve servis minibüsleri üzerinde denetim yapıyor. Tüm bunların yanı sıra il tarafından da Maltepe’de denetimler yapıldığını hatırlatan ekipler; ortak hedefin vaka artış sayısını önce durdurmak sonra minimuma çekmek olduğunu kaydetti. Sağlık Bakanlığının Covid-19’la ilgili tüm ihbarlarının İSTEM’e düştüğünü kaydeden ekipler, "Herhangi bir işletme ya da kuruluş, ticari taksi, minibüs  gibi kurala uymayanlara yönelik İSTEM’e yapılan ihbar sonrası harekete geçiyor ve gerekli çalışmayı onlara yönelik de yapıyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe’de, 7/24, pandemi, denetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı