Haber Detayı
14 Haziran 2021 - Pazartesi 13:26 Bu haber 499 kez okundu
 
Maltepe'de Kan bağışı seferberliği
Maltepe Kaymakamlığı, Kızılay için kan bağışı kampanyası düzenledi. İlk kan bağışında bulunan Kaymakam Meftun Dallı, herkese ihtiyacı olduğu zaman bulabilmek için kan bağışında bulunmaya davet etti
YAŞAM Haberi
Maltepe'de Kan bağışı seferberliği

Pandemi sürecinde kan stokları azalan Kızılay’a destek için Maltepe Kaymakamlığı anlamlı bir kampanya başlattı. İstanbul Valiliğinin koordinesinde  iki gün sürecek olan kan bağışı kampanyası için Maltepe Meydanda Kızılay çadırı kuruldu. Kızılay çadırında gerekli tahlilin yapılmasının ardından ilk kan bağışında bulunan Kaymakam Meftun Dallı, kaymakamlık çalışanları, kamu kurum müdürleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarına desteklerinden ötürü teşekkür etti. Dallı, tüm Maltepelilere de çağrıda bulunarak kurulan stanta gelerek kan bağışında bulunmalarını istedi.

14 Haziran’ın Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü olduğunu hatırlatan Kaymakam Dallı, “Kıymetli hemşehrilerimizin katılımını bekliyoruz. Kan bağışı inancımız gereği çok kıymetli. Bizim inancımıza göre ‘Bir hayat kurtarmak, bütün insanlığı kurtarmak gibidir’. Bu inanca, kan bağışlamak kadar güzel uyan bir davranış düşünemiyorum. Düşünün ki kime yarayacağını kime gideceğini bilmeden kan bağışında bulunuyorsunuz. Hiçbir karşılık beklemeden, hiçbir fayda beklemeden. Bundan daha halisane bir iyilik düşünemiyorum. İnanıyorum ki Maltepeli kardeşlerimiz, gereken desteği her zaman vermişlerdir ve yine vereceklerdir. Bir kez daha bütün Maltepeli hemşehrilerimizi kan bağışına davet ediyorum” diye konuştu.

Maltepe Kaymakamının ardından Maltepe 23. Komando Tugay Komutanlığı'ndaki askerler, Maltepe Gençlik ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu, Sosyal Yardımlaşma Müdürü Ahmet Yüksel, muhtarlar ve birçok sivil toplum kuruluşu temsilcisi de kan bağışında bulundu. Kızılay Maltepe Şubesi Başkanı Osman Aktürk, kampanya için Kaymakam Dallı ve kan bağışında bulunanlara teşekkür etti. Bir  damla kanın hayat kurtardığını hatırlatan Aktürk, “Kızılay’a bağışlanan her kan kurtarılan hayatlardır” dedi.

Kan bağışı kampanyasında; Kızılay Maltepe  Şube Sekreteri Naciye Güler Kotan, şube çalışanları Semiha Ateş ve Osman Taşçı ile Genç Kızılay Maltepe ekibi de kan bağışında bulundu.

PLAKET VERDİ

Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı, bugüne kadar yaklaşık 50 ünite kan bağışında bulunan Selahattin Er adına eşi Sevim Er'e ve kurum olarak en fazla bağışta bulunan Kadir Has Anadolu Lisesi Müdürü Veli Özçelik'e sertifika ve plaket verdi ve teşekkür etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe'de, Kan, bağışı, seferberliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı