Haber Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 20:38 Bu haber 1001 kez okundu
 
Maltepe Meydan’a ilk kazma Mayıs’ta
Maltepe Belediyesini ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Maltepe Meydan Projesinin startının Mayıs’ta verileceğini söyledi
BELEDİYE Haberi
Maltepe Meydan’a ilk kazma Mayıs’ta

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan Maltepelilere müjde. Maltepe’nin yıllardır kanayan yarası haline gelen Meydan Projesi için hazırlıklar tamamlandı. Müjdeyi Maltepe Belediyesini ziyaret eden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu verdi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’tan İBB işbirliği ile ilçede hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında detaylı bilgi alan İmamoğlu, belediye meclis üyeleriyle de bir araya geldi. Maltepe’de 3 büyük projeyi hayata geçireceklerini kaydeden İmamoğlu şunları söyledi: “Maltepe, siyasi hesaplar nedeniyle geri bırakılan ilçelerin başında geliyordu. Biz bu anlayışı ortadan kaldırıyoruz. Hem geçmiş dönemde başlatılan projelerimizi bitireceğiz, hem de geri bırakılan ilçelerimizde yeni projeler hayata geçireceğiz. Bu yeni projelere başlarken de 39 ilçede ihtiyaç doğrultusunda hareket edeceğiz. Biz Sultangazi’de de kütüphane açacağız, Maltepe’de de açacağız. Hangi partiye ait olduğuna bakmaksızın ihtiyaca çözüm üreteceğiz. Bu sayede kente eşitlikçi bir ruh getirecek hem de siyaset üstü bir hizmet kalitesi getireceğiz.

Ali Kılıç Başkanımızın Maltepe’de hayatı çok değiştireceğine inandığı, benim de aynı kanaatte olduğum, Meydan çalışması ve yolun yer altına alınması ile ilgili hem E-5 otoyoluna çıkışı kolaylaştıracak, hem Kartal-Maltepe arasındaki ulaşımı rahatlatacak proje ile ilgili ilk kazmayı Mayıs ayında vurmayı planlıyoruz. Bu projeye başlarken bitiş tarihini de vatandaşlarımıza duyurmak istiyoruz.”

FINDIKLI’YA SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

Maltepe Belediye Başkan Ali Kılıç’ın Fındıklı Sosyal Yaşam Merkezi projesi için de yaz aylarında çalışmaların başlayacağını hatırlatan İmamoğlu, “Fındıklı halkının ihtiyaçlarına cevap verecek bu sosyal yaşam merkezi projesini de İBB ve Maltepe Belediyesi işbirliği ile sıkı bir çalışma yürütme konusunda kararlıyız” dedi.

ÇAMAŞIRCI DERE’SİNE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Maltepe ve Ataşehir’i birbirine bağlayan Çamaşırcıdere’de peyzaj çalışması ve yeşil alan kazandırılacağını söyleyen İBB Başkanı “Maltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve İSKİ’nin ortak çalışma yürüterek bölge halkına nefes aldıracak bir yaşam alanı inşa edecek. Buradaki çalışmada Haziran ayının ikinci yarısında başlayacak” diye konuştu.

KILIÇ’TAN, İMAMOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç yıllardır geri çevrilen projeler için bu dönemde İBB’den ciddi destek gördüklerini belirtirek; “Maltepe’nin çehresini değiştirecek bu güzel çalışmalarımız hakkında meclis üyelerimizi ve muhtarlarımızı da bilgilendirmek istedik. Bir kez daha Ekrem İmamoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Maltepe, Meydan’a, ilk, kazma, Mayıs’ta,
Yorumlar
Haber Yazılımı