Haber Detayı
15 Temmuz 2021 - Perşembe 23:02 Bu haber 534 kez okundu
 
MASFED, NÖBETÇİ NOTERLİK İSTEDİ
MASFED Genel Başkanı Aydın Erkoç: “Otomobil sektörü ve ülke ticareti için büyük önem taşıyan nöbetçi noterlik uygulaması yeniden başlamalı” çağrısı yaptı
EKONOMİ Haberi
MASFED, NÖBETÇİ NOTERLİK İSTEDİ

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, 2019 yılında hayata geçirilen ancak pandemi sebebiyle ara verilen nöbetçi noterlik uygulamasının yeniden başlaması gerektiğini söyledi. Sektör temsilcilerinden, Türkiye genelindeki otomobil sitelerinde faaliyet gösteren noterler ve vatandaşlardan ciddi bir talep olduğunu ifade eden Erkoç, “Tüketicilerin tatil günlerinde alışverişini yapabilmesine imkan veren ve ekonominin canlanmasını sağlayan bu uygulama yeniden hayata geçirilmeli’’ dedi.

Erkoç şöyle devam etti: “Adalet Bakanımız ve Türkiye Noterler Birliği (TNB) Başkanımızın gayretleriyle hayata geçirilen nöbetçi noterlik sistemi ile piyasada iş hacminin en yoğun olduğu cumartesi ve pazar günleri noterlerin hizmet vermesi büyük önem taşıyor. Bu uygulama vatandaşlarımızın alışverişlerini kolaylaştırırken, tacirlerimizin de ticaretine ivme kazandırıyor. Bu sistem yeniden hayata geçerse vatandaşlarımız cumartesi ve pazar günleri otomobil alım satım işlemlerini gerçekleştirebilecek. Pandemi sebebiyle ara verilen uygulamanın yeniden başlatılması ticarete hız katacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASFED,, NÖBETÇİ, NOTERLİK, İSTEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı