Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 21:03 Bu haber 604 kez okundu
 
Neşeli projelerle hem öğreniyor hem eğleniyorlar
Tepe İnşaat İlkokulu, pandemi sürecinde yüz yüze eğitimden uzak kalan öğrenciler in sosyalleşmelerini sağlayacak projeleri hayata geçirdi
EĞİTİM Haberi
Neşeli projelerle hem öğreniyor hem eğleniyorlar

Tepe İnşaat İlkokulu İngilizce öğretmeni Didem Balcı Güvener, öğrencilerin sadece akademik başarı düzeylerine değil aynı zamanda sosyal gelişimleri üzerine de yoğunlaştıklarını belirterek bu amaçla e-twinner projeleri geliştirdiklerini söyledi. Öğretmenlerin pandemi döneminde öğrencilerin kaygı düzeylerini, motivasyonlarını, sağlık problemlerini göz önünde bulundurarak empati kurması gerektiğini vurgulayan Güvener; Tepe İnşaat İlkokulu İngilizce Öğretmeni Didem Balcı Güvener; “Kurucusu olduğumuz “Little Giggles” projemizle ;öğrencilerimizi Türkiye’nin farklı şehirlerinden 10 okulla buluşturduk” dedi. Bununla yetinmediklerini anlatan Güvener, İspanya ve Portekiz’e de  farklı ülkelerden arkadaşlar edindiler. e-twinner’ları birbirlerine  proje konumuz olan hayvan temalı kartlar ve yaşadıkları şehirleri tanıtan çizimler gönderdiler. Teknoloji çağında ve böylesine zorlu bir süreçte posta yoluyla farklı ülkelerden somut hediyeler alarak harika bir paylaşıma imza atan öğrencilerimiz çok mutlu oldu” dedi.

Yüz yüze eğitime ara  verildiği ve toplu etkinliklerin yasak olduğu pandemi sürecinde, youtube üzerinden canlı yayınla eğlenceli parti düzenlediklerini de ifade eden İngilizce öğretmeni Güvener, “Proje ortağımız Kemal Küçükaltan’ın sözlerini yazdığı e-twinning proje şarkımızı besteleyen müzisyen Kaan Karamaya ile buluşan öğrencilerimiz, farklı bir deneyim yaşadı. Bine  yakın izleyiciye erişebilen partimizde öğrencilerimiz hayvan maskeleriyle şarkımıza eşlik edip dans ederek eğlenceli dakikalar geçirdi” diye konuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Neşeli, projelerle, hem, öğreniyor, hem, eğleniyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı