Haber Detayı
18 Nisan 2022 - Pazartesi 15:07
 
‘Tarım hamlesi yapacağız’
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “iktidara gelir gelmez büyük bir tarım hamlesi yapacağımızı söylüyoruz” diye konuştu
SİYASET Haberi
‘Tarım hamlesi yapacağız’

Seçimlerden sonra iki aşamalı planı hayata geçireceklerini ifade eden DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Ekonomi, finans ve istihdam eylem planımızı açıkladık. 119 madde. Enflasyonu iki yılda tek haneye indireceğiz, dedik. Nasıl düşüreceğimizi yazdık. Ekonomiye yeniden çekidüzen vereceğiz. İhtiyacı olan kimseyi ortada bırakmayacağız. Asgari gelir desteğini hayata geçireceğiz. Geçinmek için yeterli geliri olmayan hanelere destek olacağız. Herkesin satın alım gücünü yükselteceğiz” dedi. Hayat pahalılığına son vereceklerini ileri süren Babacan şöyle devam etti: “Daha önce yaptık, yine yapacağız. Emeklilerimizi, sabit ve dar gelirli vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Enflasyonu düşüreceğiz. Her ay sonunda herkesin cebine bir şeyler kalacak. Emekli ‘Yetiştiremiyoruz, maaş on günde bitiyor’ diyor.”

TARIMDA DEVRİM YAPACAĞIZ

“Böylesine büyük ve muhteşem tarım alanlarının olduğu bir ülkede yokluk çekmeyi benim aklım almıyor. Avrupa’nın en büyük tarım arazisine sahip olan bu ülkenin bu hayat pahalılığını hak etmediğini düşünüyoruz. Onun için iktidara gelir gelmez büyük bir tarım hamlesi yapacağımızı söylüyoruz. Gübre maliyetinin yarısını karşılayacağız. İlk beş yılda tüm Türkiye’de sulama yatırımlarını tamamlayacağız. Çiftçiye destekleri ekim dikim yılı açıklayacağız ve hasat zamanında ödeyeceğiz. Çiftçinin kredi borçlarını 2 yıl ödemesiz olmak üzere faizsiz erteleyeceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Tarım, hamlesi, yapacağız’,
Yorumlar
Haber Yazılımı