Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 13:04 Bu haber 1422 kez okundu
 
Teşekkürler Yolaş…
Maltepe’de Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak görev yaptığı süre içinde, ihtiyaç duyulan hemen her branşta açtığı eğitimlerle nitelikli eleman yetişmesine, insanların el becerilerini ve spor kabiliyetlerini geliştirmesine vesile olan Canip Yolaş emekli oldu. Yolaş için düzenlenen veda töreninde duygulu anlar yaşandı
EĞİTİM Haberi
Teşekkürler Yolaş…

Maltepe için çok önemli bir yere sahip olan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Canip Yolaş, yaş haddinden emekliye ayrıldı. 1956 Yılında Erzurum Şenkaya´da doğan Canip Yolaş, ilköğrenimini Şenkaya'da, Ortaöğrenimini Erzurum-Çanakkale'de tamamladı. Eskişehir’de yüksek öğrenimini tamamlayan Yolaş, öğretmenliğe ilk olarak 1975 yılında Iğdır´da başladı. Eğitim camiasına 1984 Yılından itibaren idareci olarak hizmet veren Yolaş, uzun yıllardır Maltepe’de Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak görev yaptı.

HERKESİN HAYATINA DOKUNDU

Maltepe’de kadınlar, çocuklar ve gençler başta olmak üzere gelen taleplerin hepsini değerlendiren Canip Yolaş, çok farklı alanlarda açtığı kurslarla insanların mesleki eğitimlerini, dil becerilerini, spor ve sanat yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı oldu. Kadınların istihdama kazandırılması için de birbirinden değişik kurslar açan Yolaş, hobilerini kazanca dönüştürmek isteyenler için de yine el becerileri atölyeleri ile onlara yardımcı oldu. Bu yönüyle Maltepe’de hemen herkesin hayatına dokunan Canip Yolaş, 65 yaşında yaş haddinden emekli oldu.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

Canip Yolaş için uzun yıllar hizmet verdiği Maltepe Halk Eğitim Merkezinde tören düzenlendi. Kendisinden sonra müdürlüğe vekaleten bakacak olan Yıldız Heper tarafından organize edilen veda töreni pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi. Veda törenine İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Öztürk, Maltepe İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bahtiyar Çakmak, Anadolu yakası halk eğitim merkezi müdürleri, usta öğreticiler, öğretmenler katıldı. Duygulu anların yaşandığı törende Canip Yolaş, eğitime bir ömür adadığını belirterek, ‘her gününü dolu dolu yaşadığım bu kutsal meslekte bayrağı yeni arkadaşlara devrediyorum önemli olan insanlarımızın eğitimi ve aydınlık geleceğidir” dedi. Yardımcısı Yıldız Heper’e bu anlamlı organizasyon için teşekkür eden Yolaş, “Maltepe Halk Eğitim Merkezinin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da insanların hayatına dokunmaya devam edeceğine inandığını da sözlerine ekledi.  Yardımcılığını yaptığı Canip Yolaş’ın nasıl bir görev aşkıyla çalıştığına şahit olduğunu belirten Yıldız Heper’de “Müdürümüze bundan sonraki hayatında sağlık ve huzur diliyorum” dedi. Heper daha sonra Canip Yolaş’a kursiyerler tarafından yapılan çeşitli hediyeleri takdim etti.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Teşekkürler, Yolaş…,
Yorumlar
Haber Yazılımı