Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 20:33 Bu haber 354 kez okundu
 
Tiryaki’den Dallı’ya teşekkür
Maltepe’ye atanan Bahri Tiryaki, Derince’ye atanan kendisinden önceki Kaymakam Meftun Dallı’nın çok güzel bir kaymakamlık hizmetleri bıraktığını söyledi. Tiryaki, “Kendisinden devraldığım bayrağı daha ileri taşımak istiyorum” dedi.
MALTEPE Haberi
Tiryaki’den Dallı’ya teşekkür

Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, göreve başladıktan kısa bir süre sonra ilçe ile ilgili izlenimlerini basınla paylaştı. Tiryaki, Maltepe’nin bir üniversite şehri olacağını hatırlatarak bunun da ilçeye yeni bir sinerji katacağını söyledi. İşte Kaymakam Tiryaki’nin basınla buluşmasından satır başları.

-Maltepe her geçen gün gelişiyor, yıldızı yükseklerde parlıyor. Adalar’ın tam karşısında benim ilk gözlemim Maltepe, önümüzdeki yıllarda bir üniversite ilçesi haline dönüşecek. Her geçen gün ilçemizdeki üniversite ve fakültelerin sayısı artacak dolayısıyla öğrenci sayımız artacak. Marmara Üniversitesi’nin üç tane fakülte binası tamamlandı. Maltepe Üniversitesi hızlı bir şekilde kurumsallaşıyor. Yeditepe Üniversitesi’nin kampüsünün büyük kısmı Maltepe’de.

-Maltepe’den E5 karayolu geçiyor, bu karayolu etrafında büyük markaların yönetim merkezleri bulunuyor. Maltepe’de yoğun bir konut ihtiyacı olacak. Bunun için son yıllarda Maltepe’de konut yapımı artmış. İlçenin nüfusunun katma değerinin daha yükseleceğini öngörüyorum.

-Anadolu yakasında Maltepe ve diğer ilçeler yoğun olarak ikameti karşılıyor. Sosyal ve ekonomik olarak Maltepe’nin daha da hareketlendirilmesi gerekiyor.

-Sahilde geçtiğimiz yıllarda Orhangazi Parkı yapıldı, bu miting alanının getireceği enerji olacak.

-Önceki Kaymakam Meftun Dallı Beyefendiden çok güzel bir kaymakamlık hizmetleri devraldım. Kendisine teşekkür ediyorum. Onun devrettiği bayrağı ileriye taşımak istiyorum.

-Aşı karşıtlarının mitingine yönelik olayda benim herhangi bir dahlim olmadı.  

-Fakülteler yapılırken kampüs içerisinde yurtlar da olacak. Yurt soruna bu şekilde çözüm bulunacak. Üniversiteler özerk kurumlar. Devlet yurtlarını Kredi Yurtlar Kurumu ya da üniversiteler kendileri yapıyor. Bunları görüştük. Belediye bu hizmetlerin neresinde yer alır bir şey söylemek için erken. Belediye Başkanımız beni ziyaret etti, kendisini ziyaret ettiğimde bunları görüşeceğiz. Öğrencilerimizin, halkımızın refahını maksimum kılmak için gayret göstereceğiz.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tiryaki’den, Dallı’ya, teşekkür,
Yorumlar
Haber Yazılımı