Haber Detayı
16 Mart 2021 - Salı 21:41 Bu haber 346 kez okundu
 
Vali aşılama çalışmalarını takip etti
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, 65 yaş ve üstü yaşlıların aşılama çalışmalarına katıldı.
İSTANBUL Haberi
Vali aşılama çalışmalarını takip etti

İstanbul’da 65 yaş üstü aşılama çalışmaları sağlık ekipleri tarafından yapılmaya devam ediliyor. Engelli ve evden çıkamayacak durumda olanların aşıları ise evlerinde yapılıyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’da Bahçelievler’de oturan ve aşılaması yapılan Susam Kul’u evinde ziyaret etti. Sağlık ekipleri aşılama yapar ken Yerlikaya’da Kul ailesi ile sohbet etti. İstanbul'da aşılama oranının yüzde 71 olduğunu kaydeden Vali Yerlikaya, hali hazırda aşılanmayanların üçte ikisinin kadınlar oluştuğuna dikkat çekti.

Yerlikaya; “İstanbul’daki bütün aşı olmamış annelerimizin ellerinden öpüyorum ve onlardan bir ricamız var. Lütfen randevu alın, bir an önce arkadaşlarımız gelsinler aşı yapsınlar. Böylece sizler de salgından en iyi şekilde korunur hale gelin. Biz sizin hep yüzünüzün gülmesini istiyoruz. Bugüne kadar aşı olan büyüklerimizin hepsine şifalar diliyorum” diye konuştu ve hedeflerinin İstanbul’da mavi kategori olduğunu bir kez daha vurguladı.

Vali Yerlikaya, Covid-19 salgınıyla ilgili dünyanın ulaştığı en önemli korunma yönteminin aşı olduğunu belirterek “Sağlıkçılarımız, huzur evinde kalan büyüklerimiz ve 70 yaşın üstünde olan büyüklerimizin ikinci doz aşılarını da yaptık. En riskli olan grup 65 yaş üstünde olan büyüklerimiz” diyerek aşının önemine dikkat çekti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, aşılama, çalışmalarını, takip, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı