Haber Detayı
15 Ekim 2021 - Cuma 17:07 Bu haber 363 kez okundu
 
Yepyeni bir görünüme kavuştu
Erenköy Rotary Kulübü, Pendik’te bulunan Erol Türkel İlköğretim Okulunun tadilat ve boyama işlemlerini gerçekleştirdi. Kulüp tarafından 270 bin liralık bütçe ile okulun diğer eksikleri de giderildi
EĞİTİM Haberi
Yepyeni bir görünüme kavuştu

Pandemi nedeniyle Mart 2020’den beri okullarından uzak kalan öğrencilerin yüz yüze eğitime uyumunu hızlandırmak isteyen Erenköy Rotary kulübü bu yönde iki farklı çalışma gerçekleştirdi. Pendik Kurtköy’de bin 600 öğrencisi ve 77 öğretmeni bulunan Erol Türker İlköğretim okulunun sınıflarının yeniden boyanmasını sağlayan Kulüp, 50 dersliğin de kapılarını güler yüzlü mesajlar içeren baskı folyo illüstrasyonlarla çift taraflı kapladı. Okulun asansörlerinin bakımını da gerçekleştirdiklerini anlatan Erenköy Rotary Kulüp Dönem Başkanı Filiz Özoğul Şahinoğlu:

“Gerçekleştirdiğimiz projenin hepimizi duygulandıran bir yanı var. Okulun eski müdürü geçen yıl maalesef Covid-19 nedeniyle vefat etmiş, bu göreve gelen yeni müdür İsa Kaplan da öğrencilerin ve öğretmenlerin yeni öğretim yılına moralli başlaması için kolları sıvamıştı. Erenköy Rotary Kulübü olarak uzmanlara da danışarak, öğrencilere her gün görebilecekleri olumlu mesajlar vermeyi ve yaşam alanlarını renklendirmeyi planladık. Bu şekilde onların kaygılarının azalacağını ve yüz yüze eğitime daha kısa sürede alışacaklarını düşündük” dedi. Okuldaki tüm çalışmaların eğitim yılı açılışına yetiştirildiğini anlatan Şahinoğlu, Beykoz Atatürk İlkokulu’na projeksiyon ve su arıtma cihazı bağışı Geçmiş Dönem Başkanı Özden Canko liderliğinde Erenköy Rotary Kulübü Eşleri Beykoz Atatürk İlkokulu’na su arıtma cihazı ve 1/C sınıfına projeksiyon makinası ile perde bağışı yapıldığını söyledi. 

2.4 MİLYON TL’LİK YARDIM YAPILDI

Erenköy Rotary Kulübü’nün ’Fazlayı Faydaya Çevirme projesiyle de üç yıldır çeşitli marketlerden temin edilen 2 milyon 359 bin 720 TL’ değerinde ürünün de 17 bin 550 aileye ulaştıklarını da hatırlatan Şahinoğlu,  Erenköy Rotary Kulübü olarak sosyal projelerde yer almaya devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yepyeni, bir, görünüme, kavuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı