Yazı Detayı
07 Kasım 2022 - Pazartesi 17:39
 
BONSERVİSLİ SİYASET TRANSFERLERİ
Ziya Gökalp Şahin
 
 

Sadece Futbolda transfer olmuyor. Ülkemizin siyaseti öyle bir hal aldı ki, son 10 yıldaki transfer istatistiği Süper Ligimizde yoktur.  Çok yakında Milletvekili Menajeri diye bir meslek duyarsanız hiç şaşırmayın!

Gelin bakalım kimler kimler transfer olmuş…

Ülkemiz maalesef bir siyaset karanlığına doğru ilerliyor. Karmaşık, çapraşık, dolaşık, yılışık ve maalesef geleceğimizde yok ışık… Kaliteden, saygıdan, hoşgörüden her geçen daha da uzaklaşıyoruz.

Siyasi partilerde iç içe geçmiş durumda…

Mehmet Ali Çelebi ile başlayalım… Ne demişti? ‘’AKP’nin miadı doldu! ‘’ Bugün CHP’den  AK Parti’ye geçti.

Eşref Fakıbaba, önce AK Parti’den Saadet Partisi’ne geçti. Sonra geri AK Parti’ye döndü. AK Parti’den yine istifa ederek İYİ Parti’ye transfer oldu.

Ahmet Davutoğlu koyu bir AK Partili idi. Sloganları çok iddialıydı. Bugün ayrılarak kendi parti kurdu. Şuanda 6’lı masada CHP’nin ortağı konumunda.

Mehmet Bekaroğlu, Saadet Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı iken şuanda CHP’de Genel Başkan Yardımcısı.

CHP’de Milleti Görüşçüler yönetimin ortağı destek yanlış olmaz.

Numan Kurtulmuş, belki de AK Parti’ye en ağır muhalefeti yapan isimdi Saadet Partisi Başkanıyken. Bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı.

Süleyman Soylu Demokrat Parti Başkanıydı. AK Parti’ye koyu muhalifti. Bugün AK Parti Milletvekili ve İçişleri Bakanı.

Daha verilebilecek 140’dan fazla gündemde ses getiren transfer var… Hepsini buraya sığdırmak mümkün değil…

Şu tespiti içtenlikle paylaşmak isterim ki, desteklediğiniz siyasi partinin kadroları artık geçmişten gelen ilkeler ve köklerine bağlı bir kurum kültüründen oluşmuyor.

Tüm siyaset birbirine karışmış. İktidar muhalefetin içinde muhalefet iktidarın içinde…

Netice kaliteli, alternatifler üreten muhalefet yok. Üzerinde denetim baskısı ve muhalefet etkisi hisseden bir iktidar yok…

Türkiye’nin Yüzyılı

Bu ifade duymak milletimizin her ferdini mutlu eder. Düşünsenize ülkenizin dünyada ön plana çıktığı ve güçlendiği hatta her alanda liderliğe yürüdüğü bir yüzyıl… Hayali bile güzel… Lakin bu şartlarla çok zor… Üstelik bu slogan yeni bir slogan değil… 1992 Yılında bir parti etkinliğinde Türkiye Yüzyılı ve Cumhuriyetin yüzüncü yılı konularına MHP Lideri Devlet Bahçeli detaylıca değiniyor. Belki de bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sloganının arkasındaki isim Devlet Bahçeli’dir… Birçok konuda Ak Partiye destek verdiği ve yönlendirmeleri artık net şekilde görülüyor.

 

 

TOGG

Öyle yada böyle… Kimin yaptırdığı değil… Bu millete ait bir markanın bu topraklarda doğmasıdır önemli olan. TOGG Hepimizin markası. Bir şeyi eleştirmek istedikten sonra gözünün üstünde kaşın var bile denir. Lakin güzel iş. Emeği geçenlere teşekkür etmek gerek.

 

MADEN KAZASI

Gündem hemen de nasıl da değişti… Hala evlerinde mevlid okutanlar… Babasını bekleyen çocukların, eşini kaybeden kadınların, evlatlarını yitiren annelerin gözyaşları dinmedi… Ülkemizdeki diğer madenler iyi denetleniyor mu? Kamuoyu ile artık her ay bir rapor mu paylaşılsa acaba?

 

TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ

Silahlı Kuvvetlerimize böyle bir ithamda bulunmak gayri ahlakidir. Birliğin Başkanı hakkında gereken işlemler yapılıyor. Lakin bu yapının başkanı böyle dedi diye diğer tüm üyeleri de aynı olmak zorunda mıdır? Ya da herkesi zan altında bırakmak? Vatanını seven, silahlı kuvvetlerini seven tabiplerimizin de olduğunu unutmamak gerekiyor.

AHMET HAMZA BAŞ

Profesör Haydar Baş’ın oğlu. Partinin ise yeni başkanı. Farklı bir tarzı var. Z Kuşağı dilinde ve gündeme hakim biri. Yakın gelecekte siyasete farklı bir soluk getirebilir.

FATİH ERBAKAN

Kongre gerçekleştirdi. Güçlü bir görüntü verdi. İktidara ve altılı masaya yüklendi. Bir ara konuşmalarını izlerken adeta rahmetli Necmettin Erbakan hocanın konuştuğunu hissettim. Saadet Partisi’nden çok daha güçlü ve etkili olacağını şimdiden gözlemlemek mümkün…

Babadan oğula devir olunan parti başkanları geçmiş siyasi olayların içinde büyüyen bu tecrübeye erişmiş kişiler o belli. Gelecek vizyonlarını milletin özellikle de gençliğin ihtiyaçlarına göre belirleyebilirlerse önleri açık görünüyor.

 
Etiketler: BONSERVİSLİ, SİYASET, TRANSFERLERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı